Выставка: Харьковщина в 1917-1940 гг. (Харьков, 1 июля - 31 октября 2019)

Харьковщина в 1917-1940 гг.

Выставка - постоянная экспозиция
Голосов пока нет
+38 (057) 731-35-68
+38 (057) 731-13-48

Виставка присвячена одному з найсуперечливіших періодів в історії України – з одного боку складному, трагічному, сповненому втрат і розпачу, з іншого - героїчному, насиченому мріями і сподіваннями українського народу на краще життя.Експозиція музею розкриває багато питань української історії і подій на Харківщині у зазначений період, серед них: Історична реконструкція кабінету українського урядовця початку ХХ ст.спроба створення Української держави у 1917 році і діяльність українських урядів;Громадянська війна і встановлення радянської влади в Україні;політика більшовиків тощо.Саме через призму цих подій у експозиції показані всі нюанси непростого життя, у вирі якого перебував пересічний громадянин Харкова.На виставці вперше представлено більше 500 унікальних експонатів із фондів ХІМ, серед них найбільш цікавими є: Кулеметна тачанканагороди Георгіївського кавалера В. М. Гонтаря;грошові знаки УНР та кліше, за допомогою якого їх друкували;прапор та шолом військовослужбовця німецької армії періоду І Світової війни;прапор від робітників Петрограда з написом «Красному Югу от Красного Севера»;документи Революційної повстанської армії України під проводом Нестора Махно;кулеметна тачанка;шкіряна куртка, кашкет та галіфе червоногвардійця періоду Громадянської війни;шинель, шолом-будьонівка та спорядження бійця Червоної Армії;куртка -«венгерка» та папаха С. А. Саєнка, коменданта Харківського концтабору часів «червоного терору»;фото, документи, грошові знаки періоду денікінської окупації;зразки продукції харківських підприємств періоду НЕПу з радянською символікою;фото, документи та особисті речі харківських науковців 1930-х рр.;костюм актора театру «Березіль» Івана Мар'яненка для ролі Богдана Хмельницького в однойменному спектаклі;фотографії і документи військовослужбовців харківського гарнізону, репресованих у 1930-х роках. Для оптимального органічного відтворення цього короткого, але насиченого подіями відрізку часу в експозиції створені тематико-експозиційні комплекси: Інсталяція - наслідки Громадянської війниісторична реконструкція кабінету українського урядовця початку ХХ ст.;символічна інсталяція наслідків Громадянської війни; реконструкція частини помешкання непмана.Завдяки презентації оригінальних музейних експонатів, справжніх «матеріальних свідків», документів епохи, виставка дає можливість відвідувачам поринути у атмосферу першої половини ХХ ст., відчути свою причетність до українського державотворчого процесу, пройти крізь звитяги та втрати Громадянської війни, пережити пафос і оптимізм індустріалізації і водночас усвідомити трагедію сталінських репресій. 

Отзывы

Есть что сказать? Оставьте свой отзыв и оцените компанию по пятибалльной шкале! Это поможет другим людям.

Пожалуйста, указывайте конкретную информацию. Для объективности укажите, когда вы обращались в эту фирму, с кем (имя, фамилия, должность) вы общались.

Добавить отзыв

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
 
Добавить фото
Изменения, сделанные вложением не применяться до тех пор, пока вы не сохраните комментарий.
Максимальный размер загружаемого файла 2 Мб. Можно загружать файлы только со следующими расширениями: jpg jpeg gif png.
АнтиСпам
Защита от автоматического заполнения форм

Использование информации разрешается при условии обязательного указания активной гиперссылки на сайт Харьков Инфо, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам Информационного портала Харьков Инфо». Администрация сайта не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.