Бюджеты территориальных громад Украины: опубликована новая версия информационно-аналитического дашборда

Бюджеты территориальных громад Украины: опубликована новая версия информационно-аналитического дашбордаБюджеты территориальных громад Украины: опубликована новая версия информационно-аналитического дашборда

Источник фото: www.oblrada.kharkov.ua

Бюджет для громадян – це офіційний державний веб-порталу openbudget.gov.ua з відкритими даними про публічні фінанси: державний та місцеві бюджети. На порталі представлено глосарій бюджетних термінів, надано інформацію про бюджетний процес та його учасників, представлені показники державного та місцевих бюджетів.

Портал було створено за ініціативою Міністерства фінансів України у 2018 році на виконання Концепції ІАС «Прозорий бюджет» та запиту громадськості.
 Портал призначений для інформування в доступній формі широкого кола громадськості про бюджетну політику України, щоб всі версти населення розуміли, на що витрачаються кошти платників податків. Портал створює можливості для прозорого діалогу влади з громадськістю з питань планування та виконання бюджету на державному та місцевому рівнях. За допомогою візуалізації покращується сприйняття та розуміння даних. Державний веб-портал «Бюджет для громадян» відповідає кращому міжнародному досвіду у сфері відкритості публічних фінансів.

На порталі представлено планові показники державного бюджету, доступні дані про виконання державного та всіх місцевих бюджетів (доходи, видатки, кредитування та фінансування), а також дані про державний борг. Отже, кожна людина може дізнатись про доходи і видатки своєї громади та приймати участь у формуванні та затвердженні бюджету.

Інструмент BOOST-аналіз – це унікальний інструмент, який розроблено за методологією Світового банку. Його створено для аналізу бюджетів усіх рівнів: від села до держави, в розрізі як доходів, так і видатків, який використовують аналітики та експерти. Фактично, BOOST-аналіз є «рентгеном» у сфері публічних фінансів. Він покликаний сприяти підвищенню прозорості публічних фінансів, поліпшенню процесів прийняття рішень завдяки аналізу даних бюджетів усіх рівнів з боку аналітиків та громадських активістів.

Дані щоквартально оновлюватимуться. 

Дашборд підготовлений експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International на підставі даних Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України, Державної статистичної служби України.

Источник: www.oblrada.kharkov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела