20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Цей день встановлено Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.

Найбільша кількість осіб – 48 – загинули 20 лютого 2014 року в середмісті Києва. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і 5 активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, назвали Героями Небесної Сотні.

«Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від багатовекторності у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя», – зазначили в Українському інституті національної пам'яті.

Назва «Небесна Сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21–22 лютого 2014 року.

Детальніше про День Героїв Небесної Сотні читайте в матеріалах Українського інституту національної пам'яті та Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції.

Також дивіться спільний проєкт Національного музею Революції Гідності та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» «Характери Гідності».

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела