Електронні рецепти в Польщі - легально, безпечно та економно!

Електронні рецепти в Польщі - легально, безпечно та економно!Електронні рецепти в Польщі - легально, безпечно та економно!

Електронні рецепти є законним способом отримати рецепт, який був запроваджений у Польщі 1 січня 2020 року. їх можна викупити на основі чотиризначного коду, який надсилається електронною поштою або SMS. Електронний документ, виданий лікарем, передається через ІТ-систему в аптеку, де потім пацієнт може купити ліки.

ОНЛАЙН КОНСУЛЬТАЦІЯ

Рецепти мають право видавати особи, зазначені у ст. 2 п. 14 Закону від 12 травня 2011 р. про відшкодування вартості ліків, харчових продуктів для спеціального харчування та медичних виробів, точно так само, як і у випадку паперового рецепту, тобто:фармацевти, лікарі, стоматологи, медсестри, акушерки та фельдшери і старші фельдшери.

ХТО МОЖЕ ВИПИСАТИ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЦЕПТ

Виписка електронного рецепта відбувається після попередньої консультації з лікарем (онлайн консультація). Медичні консультації в такій формі легалізовані в Польщі.

Медична консультація може відбуватися як в особистій присутності лікаря та пацієнта, так і через ІКТ-системи чи системи зв’язку, а також після аналізу медичних карт цієї особи. Питання онлайн-візитів було врегульовано ще наприкінці 2015 року, але фактично онлайн-візит було введено в систему 5 листопада 2019 року згідно з розпорядженням Міністра охорони здоров’я від 31 жовтня 2019 року. Звісно, ​​це було пов’язано з пандемією Covid-19, коли громадянам було значно ускладнено доступ до медичних консультацій у кабінетах та санаторіях.

Тому онлайн-консультації та виписку електронних рецептів можна здійснювати через юридично зареєстровані медичні установи відповідно до Закону про медичну діяльність від 15 квітня 2011 року. Таким чином, пацієнти мають доступ до найкращих спеціалістів та впевненість у професійній медичній допомозі. Забезпечується повна дискретність (чинний закон RODO), швидкість обслуговування та безпека пацієнтів. Он-лайн медичну консультацію можна отримати, наприклад, у Medyk Online.

Принципи видачі електронного рецепту

Виписка рецептів онлайн здійснюється за тими ж правилами, що й під час прийому лікаря в стаціонарі. Онлайн-рецепт вимагає попередньої перевірки лікаря, чи може пацієнт безпечно приймати ліки. Може виявитися, що у пацієнта є протипоказання до застосування того чи іншого препарату, і це перешкоджає проведенню терапії. Тому недостатньо натиснути опцію «замовити рецепт» і оплатити послуги через PayU, щоб електронний рецепт був виписаний пацієнту на онлайн-платформі без перевірки. «Замовити» рецепти онлайн неможливо. Пацієнти повідомляють лікаря про потребу в ліках, але лікар вирішує, чи доцільно виписувати електронний рецепт.

Источник: Харьков Инфо

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела