Харьковская областная библиотека для детей провела Эстафету памяти «Киборги – герои нашего времени»

Харьковская областная библиотека для детей провела Эстафету памяти «Киборги – герои нашего времени»Харьковская областная библиотека для детей провела Эстафету памяти «Киборги – герои нашего времени»

Источник фото: www.oblrada.kharkov.ua

З нагоди Дня вшанування захисників Донецького аеропорту  (спільний наказ Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України № 21/24 від 20.01.2022 «Про День вшанування захисників Донецького аеропорту»), Харківська обласна бібліотека для дітей ініціювала і провела Естафету пам’яті «Кіборги – герої нашого часу».

 Онлайн-захід було присвячено героїчній обороні Донецького аеропорту українськими воїнами під час АТО на сході України з 26 травня до 22 січня 2015 року; акцентовано увагу на висвітленні подій, що увійшли до сторінок новітньої історії нашої держави.

Пряме включення, що відбулося з музею бібліотеки «Блокпост пам’яті. Харків», розпочалося демонстрацією деяких експонатів, зокрема й книжок, таких, як «Аеропорт» Сергія Лойка, «Военный дневник» Олександра Мамалуя та Віталія Міщука «ДАП», що становлять неабияку цінність, насамперед, ще й завдяки автографам захисників ДАП.

Естафету пам’яті перейняли дитячі бібліотеки п’яти територіальних громад Харківщини: Богодухівської, Балаклійської, Зачепилівської, Кегичівської, Нововодолазької. Під час включень було відтворено хронологію подій однієї з усіх найзапекліших і найбільш резонансних битв за часів АТО. Таким чином, з’ясували, з чого розпочалася, як тривала та яку ціну заплатили наші воїни у битві за ДАП. Дуже знаково, що учасниками зустрічі  стали й діти – читачі бібліотек, для яких слово «кіборги» набуло зовсім нового і величного звучання.

До присутніх приєднався також Іван Ракич, учасник бойових дій третьої хвилі мобілізації 2014-2015 рр., старший сержант оперативного резерву 92 ОМБР, який поділився спогадами про сторінку своєї воєнної біографії  й звернувся до присутніх зі щирими словами вдячності за увагу до його побратимів, закликав надавати їм усіляку підтримку і допомагати їхнім родинам. Найважливішим завданням сьогодення він назвав саме патріотичне вихованням.

«Колектив Харківської обласної бібліотеки для дітей щиро дякує усім учасникам Естафети пам’яті за підтримку її ініціативи та власне небайдуже ставлення до вшанування подвигу героїв-кіборгів, слава про яких завжди буде завжди наповнювати наші серця гордістю і стане запорукою впевненості у майбутньому процвітанні», - повідомили організатори заходу.

Источник: www.oblrada.kharkov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела