Людей було потрібно рятувати, свій обов’язок ми виконали – Леонід Семиволос

Людей було потрібно рятувати, свій обов’язок ми виконали – Леонід СемиволосЛюдей було потрібно рятувати, свій обов’язок ми виконали – Леонід Семиволос

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Водій шкільного автобуса Гребінківського ліцею на Київщині Леонід Семиволос евакуював понад 950 людей.

«Перша евакуація була 5 березня. До нас, водіїв, звернулися, що треба рятувати наших людей. Ніхто не відмовився. Не буду приховувати, страх був. Пам’ятаю, як на блокпосту російський військовослужбовець зібрав у всіх телефони, поклав у пакет та розстріляв його з автомату. Такий от перший контакт із загарбниками. По дорозі бачили покинуті автівки, речі людей… це було дуже моторошно. Намагалися вивезти якомога більше людей, першочергово жінок і дітей», – поділився Леонід Семиволос.

Чоловік брав участь в евакуації людей з м. Ірпінь, смт Макарів, м. Гостомель, с. Романівка, м. Буча, смт. Немішаєве, смт Ворзель, смт Борова, с. Шевченкове,  с. Богданівка, смт Велика Димерка, м. Чернігів.

«Найбільше запам’яталася Буча. Ми їхали колоною, і в цей час за 30 метрів від нас російський танк стріляв по багатоповерхівці. По нам летіла цегла й інші залишки від будинку. Автобусам попробивало колеса. Росіяни були найжорстокіші до нас саме в Бучі. Уся дорога засипана уламками, залізом. І ти розумієш – проб’єш колеса і вже нікуди не доїдеш. Трохи відхилився від маршруту – і тебе оточують їхні БТРи, солдати. На тебе наводять кулемети, автомати. У нас на очах вони захопили в полон працівника ДСНС», – пригадав водій.

Леонід Семиволос зазначив, що садили людей стільки, скільки влазило в автобус.

«Дещо ніколи не забувається. У Гостомелі було стільки людей, що не всі помістилися в автобуси. І вони йшли за нами пішки. Не пам’ятаю, який в Бучі є інститут, з нього вийшов чоловік і говорить: «Люди добрі, залишайтеся тут на ніч, бо не випустять нікого, якщо не встигнуть автобуси проїхати блокпост до п’ятої години». Люди там лишилися, ми їх забрали наступного дня», – прокоментував чоловік.

Окрім цього, Леонід Семиволос розповів, що найважче було вивозити людей із Чернігова.

«Усі дороги були заміновані, ми їхали полями, добиралися по багнюці. Боялися, щоб дощу не було, бо тоді не доїхали. А нас там люди чекали. Із Чернігова вивозили разів 4. Востаннє – 21 березня. Приїхали пізно ввечері, голодні, холодні. Максимальна увага була до дороги. 380 кілометрів бездоріжжям. У місті не було ні світла, ні води, ні газу. Нічого. Соляри назад вже майже не було. Дякуємо поліції – хто каністру, хто пів каністри, але нас заправили. А вивозили ми людей із лікарні, тих, хто хворіє на нирки. В моєму автобусі було чоловік 4-5 зовсім неходячих. Люди в кріслах колісних, хворі. І ми потрапили під обстріл, – говорить Леонід Семиволос. – Розумію, що для росіян поняття гуманітарного коридору і не було.  Єдиний можливий в‘їзд для евакуації був через міст над Десною, з боку Куликівки. Він був вже пошкоджений, але проїзний. Автобуси їхали обережно, між пробитих наскрізь дірок у переправі, але й швидко, щоб встигнути між обстрілами. Тільки вискочили з мосту, і його росіяни добили. Один автобус після такого просто заглух посеред дороги. Розсадили людей по інших, нікого не покинули, а автобус кинули».

Увесь шлях туди й назад евакуація проходила між розірваних і нерозірваних снарядів.

«Не вірте, що страху немає. Страх був. Але коли треба – то треба. Людей було потрібно рятувати. Свій обов’язок ми виконали», – наголосив водій.

Довідково

Леонід Семиволос народився 1969 року. Він зразковий сім’янин, має чудову родину. Дружина Наталія працює бухгалтером відділу освіти. Син Віталій з перших днів війни поповнив лави ЗСУ. Наразі несе службу під Бахмутом. Донька Світлана працює відеоредактором на каналі «1+1». Також Леонід вже став дідусем.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела