Медики закликають жителів Харківщини бути обачними і пам’ятати про мінну небезпеку

Медики закликають жителів Харківщини бути обачними і пам’ятати про мінну небезпекуМедики закликають жителів Харківщини бути обачними і пам’ятати про мінну небезпеку

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

З початком весняно-польових робіт та прибирання територій у населених пунктах області при недотриманні заходів безпеки кількість постраждалих від вибухонебезпечних предметів може зрости.

За даними регіонального Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у Харківській області з 24 лютого 2022 року від вибухонебезпечних предметів постраждало 170 цивільних, 27 людей загинуло.

Жителю Балаклії Юрію ампутували стопу внаслідок підриву на міні. Зараз він перебуває у травматологічному відділенні однієї з лікарень Харкова. На міну 56-річний чоловік наступив 25 березня під час походу з друзями на рибалку. Сам постраждалий про мінну небезпеку знав, проте сподівався, що міни-пелюстки були знешкоджені підпалом трави на луках.

«Я сам із Балаклії, а на рибалку ми поїхали за 17 км у село Щурівка. На випалених луках безліч цих «пелюстків», але вони від вогню повинні були згорати та вибухати. Проте мені не пощастило… Не побачив й наступив на березі на міну», - розповів постраждалий.

За словами лікаря медзакладу Ігоря, внаслідок мінно-вибухової травми пацієнт отримав складне ураження кісток та м’яких тканин стопи і гомілки, в результаті пошкоджень було проведено ампутацію нижньої кінцівки. Наразі стан пацієнта задовільний, у майбутньому він потребуватиме протезування.

«Незнання або нехтування правилами щодо мінної небезпеки призводить до отримання важких травм. Наприклад, нещодавно оперували пацієнта з мінно-вибуховими пораненнями, у якого було пошкоджено не тільки кінцівки, але й м’які тканини тазової ділянки. Це дуже тяжкі травми», - зазначив лікар.  

За словами лікарів, у цілому порівняно з періодом одразу після деокупації територій області зараз кількість постраждалих зменшилася. Проте з початком весняно-польових робіт і походів людей на природу випадків підривів на мінах може бути більше.

Вчергове нагадуємо про необхідність дотримання громадянами правил протимінної безпеки та безпечного поводження на деокупованих територіях. Не можна торкатися підозрілих предметів та здійснювати дзвінки поруч з ними. Необхідно відійти на безпечну відстань (мінімум 100 метрів) і зателефонувати до екстрених служб за номерами: «101» чи «102».

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела