На Харківщині люди з інвалідністю продовжують отримувати реабілітаційні, медичні та соціальні послуги

На Харківщині люди з інвалідністю продовжують отримувати реабілітаційні, медичні та соціальні послугиНа Харківщині люди з інвалідністю продовжують отримувати реабілітаційні, медичні та соціальні послуги

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю.

Напередодні цієї дати в ХОВА проведено засідання робочої групи для опрацювання пропозицій щодо забезпечення, дотримання та реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю, виявлення та усунення перешкод у задоволенні повсякденних потреб осіб зазначеної категорії. У заході брали участь представники громадських об’єднань осіб з інвалідністю та керівники підрозділів обласної військової адміністрації.

Як зазначила перша заступниця директора Департаменту соціального захисту населення ХОВА Тетяна Печура, на  Харківщині близько 162 тисяч осіб мають інвалідність, з них майже 9 тисяч це діти.

«Відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю створення середовища рівних прав та можливостей є одним із головних пріоритетів державної політики.

Незважаючи на складну ситуацію держава забезпечує виконання соціальних гарантій щодо осіб з інвалідністю», - підкреслила Тетяна Печура.

Так, за рахунок коштів державного бюджету соціальну допомогу призначено 27 560 особам з інвалідністю. Забезпечено реабілітаційними заходами 212 дітей з інвалідністю. Санаторно-курортним лікуванням охоплено 103 особи з інвалідністю,  за рахунок коштів обласного бюджету -  407 осіб.

На засіданні також обговорили актуальні питання щодо соціальної підтримки, організації надання медичних послуг особам з інвалідністю в умовах воєнного стану.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела