На Харківщині розглянули пропозиції та проголосували за нові назви об'єктів топоніміки у Красноградському, Лозівському й Богодухівському районах

На Харківщині розглянули пропозиції та проголосували за нові назви об'єктів топоніміки у Красноградському, Лозівському й Богодухівському районахНа Харківщині розглянули пропозиції та проголосували за нові назви об'єктів топоніміки у Красноградському, Лозівському й Богодухівському районах

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

29 травня відбулося чергове засідання Робочої групи Харківської обласної військової адміністрації з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії.

Захід пройшов під головуванням заступниці начальника ХОВА Віти Ковальської за участі представників профільних департаментів та управлінь ОВА, наукової, краєзнавчої, культурної спільноти й громадськості.

«Обласна військова адміністрація спільно з Північно-Східним територіальним відділом Українського інституту національної пам'яті, представниками районів і громад проводять системну роботу щодо перейменування об'єктів топоніміки у відповідності до закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». На сьогоднішньому засіданні розглянули пропозиції та проголосували за перейменування 34 вулиць і провулків у 25 населених пунктах Красноградського, Лозівського й Богодухівського районів. Робота в напрямку деімперіалізації та деколонізації об'єктів топонімії в області триває. Це питання перебуває на постійному контролі начальника харківської ОВА Олега Синєгубова», – розповіла Віта Ковальська.

На наступній робочій зустрічі, яка відбудеться 12 червня, будуть розглянуті об'єкти топоніміки у громадах Чугуївського, Ізюмського та Куп'янського районів, додала заступниця начальника Харківської ОВА.

Нагадаємо, у березні минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який набув чинності 27 липня 2023 року.

Заміну топонімів у межах населених пунктів, а також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків здійснювали органи місцевого самоврядування населених пунктів, голови міських, сільських громад упродовж 27 липня 2023 — 27 квітня 2024 року. Відповідно до «Заключних положень» Закону України «Про місцеві державні адміністрації» з 28 квітня 2024 року відповідні повноваження перейшли до голів або осіб які здійснюють повноваження обласних державних адміністрацій.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела