ОВА спільно зі шведськими партнерами продовжують поновлення доступу до державних послуг на Харківщині

ОВА спільно зі шведськими партнерами продовжують поновлення доступу до державних послуг на ХарківщиніОВА спільно зі шведськими партнерами продовжують поновлення доступу до державних послуг на Харківщині

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

У Балаклійській громаді Ізюмського району розпочне роботу «мобільний ЦНАП».

За дорученням начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, заступник начальника ОВА Роман Семенуха провів зустріч із Місією Посольства Швеції в Україні.

Також у зустрічі взяли участь Райан Нокс, керівник SALAR International AB, і керівництво проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні».

«В регіоні продовжуються бойові дії. Наші захисники й захисниці щодня дають відсіч загарбникам. Ворог продовжує наносити ракетні та артилерійські удари по території області. На жаль, близько 30 населених пунктів регіону залишаються під окупацією рф», – розповів заступник Роман Семенуха.

Заступник начальника ХОВА наголосив, що сьогодні вся діяльність обласної військової адміністрації, крім щоденної допомоги ЗСУ, зосереджена на відновленні життя на деокупованих територіях.

Марія Ліндгрен-Салтанова, заступниця голови Місії Посольства Швеції в Україні, зазначила, що відновлення громад – один з ключових пріоритетів підтримки України у гуманітарному напрямку.

«Ми розуміємо важливість швидкого відновлення і, разом з тим, якісної координації та співдії на різних рівнях. Я також хочу підкреслити важливість демократичного залучення мешканців до прийняття рішень по відновленню громади, – це найкраща запорука ефективних проєктів та прозорих і підзвітних суспільству процесів», – сказала заступниця голови Місії Посольства Швеції в Україні.

У координації з партнерами Балаклійська громада отримала авто та два набори техніки для надання послуг мешканцям. У комплектацію мобільного набору входить автомобіль Renault Duster з інвертором, та два набори техніки – ноутбук, портативний сканер, лазерний принтер та 4G Wi-Fi-маршрутизатор. Вартість набору становить 834 тисячі гривень.

«Ми вдячні за підтримку, яку Швеція надає Україні, і, зокрема, Харківщині. Відновлення соціальної інфраструктури в деокупованих громадах сприяє поверненню туди місцевих жителів, які змушені були покинути свої домівки через військову агресію окупантів», – зауважив Роман Семенуха.

Учасники зустрічі обговорили подальші кроки співпраці у відновленні деокупованих громад і населених пунктів області, які постраждали від російської агресії.

Нагадаємо, в грудні 2022 року 13 деокупованих громад Харківщини отримали від проєкту PROSTO техніку та необхідне обладнання для поновлення роботи ЦНАПів вартістю 1,14 мільйона гривень.

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку Sida та реалізується SALAR International AB – дочірньою компанією Шведської асоціації місцевих влад та регіонів (SALAR).

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела