Що таке мобільне навчання?

Що таке мобільне навчання?Що таке мобільне навчання?

Мобільні пристрої стали невід'ємними інструментами у нашому особистому та професійному житті. Поза зв'язком та продуктивністю, ці завжди поруч із нами співробітники також відкривають нові можливості для навчання та розвитку, поруч із вигодами мобільного навчання.

При рості глобальної проникності мобільних технологій, використання смартфонів та планшетів для освіти стає більш зрозумілим, ніж коли-небудь. 

Розпочнемо з простого, навчання - це завжди про набуття нових знань і навичок. Своєю чергою, мобільне навчання (mobile learning), дає змогу учням розвивати навички будь-де, будь-коли. Наприклад адаптація співробітників відділу продажу вимагає спеціального підходу в традиційній системі навчання. Проте, її легко реалізувати за допомогою спеціалізованого рішення для мобільного навчання компаній.

Чи хтось потребує навчити віддалені команди, навчити клієнтів новому продукту, дозволити працівникам вчитися в дорозі або зробити освіту доступною на різних рівнях соціальної структури, мобільність пропонує рішення. Сьогодні ми дослідимо ключові переваги мобільного навчання та приклади mlearning, а також проаналізуємо переваги та потенційні проблеми мобільного навчання.

Які завдання вирішує мобільне навчання?

Мобільне навчання відбувається в різних місцях або використовує можливості, що пропонуються мобільними технологіями. За допомогою мобільних пристроїв, таких як смартфони, планшети та ноутбуки, користувачі можуть почати або продовжити навчання у будь-який час з будь-якого місця. Наприклад, люди, які навчаються у системі управління навчанням для готелів та ресторанів, можуть навчатися навіть під час перерви відпочинку.

Це все про гнучкість, а також можливості для взаємодії та співпраці. Учні можуть використовувати додатки, електронні рішення для навчання, соціальні мережі, відеозаписи та інші матеріали. Загалом, мобільне навчання усуває бар'єри в освіті для працюючих фахівців та віддалених команд, дозволяючи людям вчитися так, як вони вважають за потрібне та необхідне.

Переваги мобільного навчання

Технологія мобільного навчання в освіті не є дуже новою, але вона розвивається з великою швидкістю. Особливо коли мова йде про навчання та розвиток в банківській галузі, де залишатися у курсі відіграє важливу роль.

1. Ефективність часу

Мобільне навчання легко вписується в зайнятий ритм життя. Незалежно від того, чи є у вас прогалини протягом дня або ви обмежені з часом, ви можете продовжити навчання на мить з місця, де ви останній раз зупинилися. Короткі формати, такі як мікронавчання на смартфоні, дозволяють використовувати кожну хвилину. Ця зручність і гнучкість роблять зберігання звички навчання значно більш стійким у довгостроковій перспективі.

2. Покращення засвоєння знань

Добре спроектоване мобільне навчання використовує науково обґрунтовані техніки, такі як мікронавчання, мультимедіа, повторення, тестування та інтерактивні елементи, які доведено підвищують збереження знань. Тому що мобільність дозволяє засвоювати знання порціями, які можна повторювати часто, користувачі запам'ятовують більше матеріалів, котрі вони вивчають, у порівнянні з традиційними довгими лекціями.

3. Вартісна ефективність

Створення мобільного навчального матеріалу власними силами може бути доступним, особливо коли ви переосмислює наявний вміст електронного навчання у формати мікронавчання, сумісні з мобільними пристроями. Платформи LMS для мобільного навчання також масштабують навчання в організації за розумну ціну. При врахуванні витрат на подорожі, оренду приміщень та матеріали для проведення навчання під керівництвом викладача, мобільне навчання часто надає вигоду від вкладення коштів.

4. Більша залученість

На відміну від пасивного навчання, мобільний варіант поєднується з можливостями активного навчання. Це пов'язано з застосуванням знань у реальному світі та широким використанням гейміфікації з метою підвищення залучення. Активний характер цього навчання також може допомогти значно, коли мається на увазі нудьга та відсутність мотивації. Можливість надавати та отримувати негайний зворотний зв'язок також утримує учнів уважними та залученими.

5. Більша доступність

Мобільне навчання спрощує доступ до освіти незалежно від рівня доходів та географічного положення. Прийняття смартфонів продовжує зростати по всьому світу, а мобільні рішення роблять навчання можливим для більшої кількості людей у всьому світі. Крім того, мобільність враховує різні вимоги до навчання, здібностей та мови.

Приклади мобільного навчання

З усіма перевагами мобільного навчання на увазі, давайте зараз розглянемо приклади.

1. Додатки для вивчення мов

Цікаві, інтерактивні додатки, такі як Duolingo та Rosetta Stone, роблять вивчення нових мов захопливим та ефективним. Вони поєднують у собі картинки, звукові записи, відеоігри та простірні повторення.

2. Платформи мобільного навчання

Платформи, такі як EdApp, дозволяють організаціям створювати курси або мікронавчання, сумісні з мобільними пристроями. Учні можуть завантажити контенто-насичені додатки на свої пристрої, щоб навчатися в дорозі. Ці інструменти підвищують продуктивність, забезпечуючи зручне навчання співробітників та клієнтів.

3. Інтерактивні електронні книги

Інтерактивні електронні книги занурюють читачів у мультимедійний досвід з відео, аудіо, 3D-зображеннями, тестами, записами та пошуком. Це підвищує збереження та дозволяє негайно застосовувати концепції.

Переваги мобільного навчання

1. Гнучкість та доступність

Мобільне навчання враховує різні графіки, місця, середовища та мови. Ви можете вчитися під час поїздки, у відрядженні чи під час вільного часу. Ця гнучкість поліпшує доступ до навчання.

2. Персоналізоване навчання

Мобільність дозволяє адаптивне навчання на власному темпі, відповідно до ваших індивідуальних потреб та інтересів. Системи рекомендацій можуть пропонувати індивідуальний вміст, а платформи навчання відстежують прогрес та результати для надання відповідних уроків.

3. Залучаючи мультимедійні матеріали

Комбінація мультимедійних елементів, таких як відео, зображення, анімація, аудіо та текст, збільшує залученість, оскільки використовує візуальні, аудіальні та кінестетичні методи навчання на знайомому пристрої.

4. Жодних нудних тренувань

Мобільне навчання використовує інтерактивні елементи, гейміфікації та мультимедіа, щоб зробити навчальний процес захоплюючим і цікавим. Цей інноваційний підхід гарантує, що програми ніколи не будуть нудними, а навпаки - стануть захопливими, залученими та адаптованими до вподобань сучасного покоління.

Недоліки мобільного навчання

1. Відволікання та відсутність концентрації

Не секрет, що смартфони сильно конкурують за нашу увагу. Хоча вони очевидно важливі для мобільного навчання, вони також становлять певні загрози. Без належних заходів безпеки учні легко відволікаються через постійні сповіщення та через інші додатки.

2. Обмежений розмір екрану та подання контенту

Порівняно з екраном ноутбука, мобільні пристрої обмежують способи подання навчального матеріалу, що підвищує когнітивне навантаження. Складна ієрархія інформації, уривки тексту та складні візуальні елементи не завжди добре вдаються на невеликих інтерфейсах.

3. Обмежені взаємодії та співпраця

Клавіатури та сенсорні екрани на мобільних роблять обговорення, написання есе та інші продуктивні взаємодії складнішими порівняно з ПК. Однак мобільні дизайнерські обходи поліпшують ці можливості, хоча ще потрібні додаткові покращення.

На підсумок, мобільне навчання пропонує незаперечні переваги смартфонів для учнів: воно розширює доступ до освіти, підвищує залученість через інтерактивність та дозволяє навчатися у будь-яких місцях та графіках. Хоча існують обмеження щодо відволікань, розміру екрана та взаємодій користувачів, мобільне навчання має переваги, які роблять навчання більш особистим, зручним та ефективним.

З поширенням мобільних пристроїв по всьому світу з'являються можливості використовувати ці інструменти для просування навчання та розвитку для співробітників, клієнтів та учнів.

Источник: Харьков Инфо

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела