Спортсмени Харківщини за 2023 рік на міжнародних змаганнях вибороли 435 медалей

Спортсмени Харківщини за 2023 рік на міжнародних змаганнях вибороли 435 медалейСпортсмени Харківщини за 2023 рік на міжнародних змаганнях вибороли 435 медалей

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Про це повідомив начальник Управління у справах молоді та спорту ХОВА Костянтин Ананченко під час брифінгу. Зокрема, 153 медалі здобули в олімпійських видах спорту, 233 – в неолімпійських видах та 49 – серед спортсменів з інвалідністю.

«Сьогодні лишається рівно 100 днів до початку ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор, які пройдуть у Парижі. Це визначна подія і для України, і для харківських спортсменів. Варто зазначити, що згідно з рейтингом Міністерства молоді та спорту України з олімпійських та неолімпійських видів спорту за 2023 рік Харківська область посіла друге місце після Київщини. Це дуже гідний спортивний результат», – розповів Костянтин Ананченко.

Так, за результатами чемпіонату світу з водних видів спорту Україна здобула олімпійську ліцензію в артистичному плаванні у дуеті. Наразі ще тривають змагання в інших видах спорту, за результатами яких спортсмени Харківщини мають шанс потрапити на Олімпійські ігри.

Окрім досягнень з артистичного плавання, уже за 2024 рік є перемоги на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед чоловіків та жінок, де Каміла Конотоп здобула три золоті медалі, Петро Заліпський став срібним призером у ривку, а Світлана Самуляк виборола «золото», «срібло» та «бронзу». Також Світлана Самуляк посіла третє місце на Кубку світу з важкої атлетики. Ярослав Фільчаков здобув «бронзу» на чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби. Харків’янки Поліна Бугрова та Євгенія Кантемир – бронзову нагороду міжнародного турніру з бадмінтону «Uganda International Challenge 2024». Спортсмен Харківської області Степан Кінаш отримав «срібло» юніорського чемпіонату світу з біатлону. А ще спортсмени Харківської області здобули три золоті та дві бронзові медалі Кубка Європи з сумо.

Начальник Управління у справах молоді та спорту ХОВА наголосив, що попередньо на відновлення об’єктів спортивної інфраструктури, які пошкоджені або зруйновані через російську агресію, необхідно кошти у сумі 1,1 мільярда гривень.

«У зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України зруйновано або пошкоджено 49 об’єктів спортивної інфраструктури. Окремо хотілося б сказати про олімпійський учбово-спортивний центр «Акварена», який також майже повністю відновили завдяки благодійним організаціям. Адже нам потрібно запускати тренувальний процес на території області», – сказав Костянтин Ананченко.

На брифінгу також була присутня чемпіонка світу та Європи з синхронного плавання Марта Фєдіна, яка поділилася враженнями від участі в змаганнях під час війни. Марта Фєдіна стала найкращою спортсменкою Європи із синхронного плавання у 2022 році.

«На початку 2022 року, коли почалася війна, ми були вимушені виїхати в Італію. Ми там тренувалися майже пів року. Влітку вже повернулися до України. І ми знали, що більше ми нікуди не поїдемо. Спочатку тренувалися в місті Київ, тому що наш басейн у Харкові було пошкоджено. Зараз я надзвичайно рада вже займатися у харківському басейні, адже в це місце повертаєшся, немов додому. Кожною нашою перемогою ми хочемо привернути увагу міжнародної спільноти, що в Україні триває війна. Дуже сильно підтримує те, що навіть наші військові за нас вболівають під час змагань, це дуже стимулює», – прокоментувала Марта Фєдіна.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела