У Харківській ОВА проголосували за перейменування понад 50 об’єктів топоніміки Чугуївського району

У Харківській ОВА проголосували за перейменування понад 50 об’єктів топоніміки Чугуївського районуУ Харківській ОВА проголосували за перейменування понад 50 об’єктів топоніміки Чугуївського району

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

19 червня відбулося чергове засідання Робочої групи Харківської обласної військової адміністрації з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії.

Захід пройшов під головуванням заступниці начальника ХОВА Віти Ковальської за участі представників профільних департаментів та управлінь ОВА, наукової, краєзнавчої, культурної спільноти й громадськості.

«Харківська обласна військова адміністрація спільно з Північно-Східним територіальним відділом Українського інституту національної пам'яті, представниками районів і громад продовжують проводити системну роботу щодо перейменування об'єктів топоніміки в області відповідно до закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». В ході сьогоднішнього засідання розглянули й опрацювали пропозиції щодо перейменування 54 вулиць і провулків у 23 населених пунктах Чугуївського району. Робота в напрямку деімперіалізації та деколонізації об'єктів топонімії в області триває. Це питання перебуває на постійному контролі начальника харківської ОВА Олега Синєгубова», – розповіла Віта Ковальська.

Наступне засідання Робочої групи Харківської обласної військової адміністрації з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії відбудеться 25 червня.

Нагадаємо, у березні минулого року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який набув чинності 27 липня 2023 року.

Заміну топонімів у межах населених пунктів, а також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків здійснювали органи місцевого самоврядування населених пунктів, голови міських, сільських громад упродовж 27 липня 2023 — 27 квітня 2024 року. 
Відповідно до «Заключних положень» Закону України «Про місцеві державні адміністрації» з 28 квітня 2024 року відповідні повноваження перейшли до голів або осіб які здійснюють повноваження обласних державних адміністрацій.

 

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела