У музеї Григорія Сковороди відбувся захід до 300-річчя видатного філософа

У музеї Григорія Сковороди відбувся захід до 300-річчя видатного філософаУ музеї Григорія Сковороди відбувся захід до 300-річчя видатного філософа

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

3 грудня виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди.

Під час урочистого заходу в ОКЗ «Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди» начальник ХОВА Олег Синєгубов зазначив, що наразі проведено консультації з депутатським корпусом та профільними комісіями щодо консервації будівлі. Вона має на меті зберегти від опадів приміщення музею, яке було зруйновано внаслідок потрапляння 6 травня ракети окупантів. Паралельно з цим розробляється проєкт щодо повномасштабної реконструкції музею.

«У нас наразі воєнний стан і були зовсім інші плани щодо відзначення такої знаменної дати –  дня народження Григорія Савича Сковороди. Дійсно, зараз, під час масштабної агресії росії проти нашого народу, зовсім по-іншому дивимося на ті принципи і напрацювання, які для нащадків залишив Григорій Савич. Ця будівля – символ нашої боротьби проти російського агресора. Він може знищувати будівлі, може намагатися знищити нашу культуру, але ніколи не зможе знищити наш світогляд і нашу спадщину, яку ми будемо відстоювати і надалі», – звернувся до присутніх очільник області. 

Під час заходу відбулося покладання квітів до могили Григорія Сковороди, а також презентували аудіогід по музейному комплексу.

«Ми всі з вами віримо в те, що перемога скоро буде за нами, що ми будемо знову радіти кожному дню. Тоді до нас в музей прийдуть відвідувачі, які потребуватимуть уваги до себе, які захочуть послухати екскурсію. Тому ми вирішили встановити 10 аудіогідів, тобто 10 треків, які дають коротку інформацію про екскурсії музеєм», – сказала директорка Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди Наталія Мицай.

Окрім того, вона розповіла, що з 30 листопада оголошено акцію «300 Presents for Skovoroda», яка триватиме до 30 грудня. У такий спосіб можна подарувати для закладу книги чи перерахувати кошти на благодійний рахунок музею.

Більше фото дивіться за посиланням.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела