Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Питання оборони населених пунктів, утримання рубежів та евакуації цивільного населення обговорили під час зустрічі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова та експертів Збройних Сил Литовської Республіки.
Учасники засідання детально обговорили хід оборони обласного та районних центрів в перші дні повномасштабного вторгнення. Обласна військова адміністрація в посиленому режимі співпрацювала з українськими захисниками та Міністерством оборони України задля ефективного будівництва як рубежів, так і фортифікаційних споруд. До захисту області долучилися представники бізнесу та місцеві жителі.
«Ми миттєво реагуємо на усі запити військових, адже для нас в пріоритеті залишається безпека українських воїнів і захист нашої області від російських окупантів. Наразі ця співпраця тільки вдосконалюється, нарощуємо темпи укріплення оборонних рубежів на визначених ділянках фронту. З огляду на безпекову ситуацію, змінився підхід до будівництва цивільної інфраструктури в тому числі – житлові багатоповерхівки мають бути оснащені підземним паркінгом, а школи надійними укриттями», - зазначив Олег Синєгубов.
Окрему увагу начальник Харківської ОВА звернув на евакуаційні заходи. До 24 лютого 2022 року лише у Харкові мешкало близько 2 мільйонів осіб. Налагодити процес евакуації вдалося завдяки співпраці з АТ «Укрзалізниця» які надали безкоштовні вагони. Завдяки цьому вдалося перемістити до західних регіонів України сотні тисяч містян, студентів та жителів області.
«Українські оборонці активно інтегрують сучасні технології в реальних бойових діях, що дає змогу передбачити дії противника та запобігти їм. Це спонукає до нових підходів в галузі будівництва фортифікацій та ліній оборони. Вдячні за обмін досвідом», - зазначив експерт ЗС Литовської Республіки Едгарас Церскус.