Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Кампанія «16 днів проти насильства» започаткована активістами першого Жіночого інституту глобального лідерства у 1991 році та проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня.
Мета кампанії - привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Важливі дати, які охоплює період кампанії:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
«16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Широкомасштабна збройна агресія Російської Федерації на території України підвищує ризики вчинення домашнього насильства. Рятуючись від окупації, багато українців наразі вимушено проживають у непритаманних для себе умовах: багато сімей стали мешкати разом з родичами, інші – залишили свої домівки. Напружена ситуація, постійне хвилювання за життя і здоров’я своїх дітей і близьких, втрата місця роботи або зменшення доходів, може призводити до збільшення кількості конфліктів та проявів насильства.
Необхідно пам’ятати, що домашнє насильство - це не лише фізичне насильство, а так само психологічні образи, принизливе ставлення, умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, примушування до праці та інше.
Особа, яка зазнала домашнього насильства, має право на захист, допомогу, а також на притягнення кривдника до відповідальності, передбаченої законодавством.