Створення нових робочих місць

З метою стимулювання зайнятості створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян Законом України «Про зайнятість населення» передбачено компенсації роботодавцям в розмірах єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 153 затверджено ПОРЯДОК компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Дія цього Порядку поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які починаючи з 2013 року створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладання трудових договорів та протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати.

Якщо роботодавець забезпечив дотримання передбачених Порядком вимог, він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати у місяці сплати єдиного внеску за особу, працевлаштовану на нове робоче місце.
Також,  Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року № 347 затверджено  ПОРЯДОК компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

В даному випадку право на компенсацію має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних громадян на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням територіальної державної служби зайнятості.

Також, право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням територіальної державної служби зайнятості зареєстрованих безробітних громадян із категорій, визначених ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» (крім осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток прийматися на роботу).

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Разом з цим інформуємо про дію Закону України від 06.09.2012 № 5205-VI «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», який  визначає основи державної політики в інвестиційній сфері протягом 2013-2032 років щодо стимулювання залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки.
Закон спрямований на створення умов для активізації інвестиційної діяльності шляхом концентрації ресурсів держави на пріоритетних напрямах розвитку економіки з метою запровадження новітніх та енергозберігаючих технологій, створення нових робочих місць, розвитку регіонів.

Шановні роботодавці!

Для отримання необхідної консультації стосовно роз’яснень вказаних нормативних актів з питань створення робочих місць на суб’єктах господарювання Ленінського району Ви можете звернутися до відділу з питань соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району Харківської міської ради за адресою: м. Харків,  вул. Карла Маркса, 34, т. 712-40-37, 712-11-73.

Успішно розвивайтесь та створюйте нові робочі місця!

Новость на карте

Источник: Харьков Инфо

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела