Тихіше звук. Молодому поколінню загрожує часткова втрата слуху

Тихіше звук. Молодому поколінню загрожує часткова втрата слухуТихіше звук. Молодому поколінню загрожує часткова втрата слуху

Більше 1,1 млн молодих людей ризикують втратити слух через те, що прослуховують музику в навушниках на дуже великій гучності. Про це стверджують представники ВООЗ. Статтю, що стосується даної тематики вони опублікували 3 березня, напередодні всесвітнього дня слуху. 

Вчені стверджують, до 2050 року на проблеми зі слухом різного ступеню важкості будуть скаржитися 2,5 млрд жителів Землі. Близько 700 млн людей внаслідок повної втрати слуху потребуватимуть реабілітаційних послуг. І все через дуже гучну музику в навушниках або підвищених децибел під час комп’ютерної гри чи розвагах в казино онлайн.

Проблеми бідних та людей похилого віку

Масова втрата чи погіршення слуху обійдеться людству досить дорого. Доведеться в рази збільшити об'єм медичних послуг і щорічні інвестиції на лікування хворих.

Втрата слуху може бути:

  • Глибокою; 
  • помірною; 
  • тяжкою. 

Хвороба розвиватиметься в 1 чи двох вухах, ускладнюватиме слухове сприйняття і реакцію на гучні звуки.

Людину, що втратила слух на 35 децибел прийнято вважати інвалідом. Майже 80:% хворих  проживають в регіонах із низьким чи середнім рівнем доходу. Серед похилих людей ця проблема також значно розповсюджена (переважно серед людей старше 60 років).

Звуковий спідометр

Молоде покоління втрачає слух не тільки в результаті прослуховування відео та музики. У великих містах, де мешкають люди, рівень шуму часто перевищує допустимі лікарями норми. Напередодні Всесвітнього дня слуху робітники ВООЗ разом із спеціалістами Міжнародного союзу електрозв’язку традиційно запропонували рекомендації виробникам звукових пристроїв, а також їх користувачам. 

В цьому році читачів попросили уявити себе на швидкісній трасі в машині, що рухається без спідометра і обмежувачів швидкості. Подібне діяння – досить ризикове. Те саме стосується власників смартфонів. Лікарі пропонують вбудувати в гаджети системи, що визначатимуть реальну гучність звуків. Вони будуть попереджувати про перевищення лімітів чи самостійно знижуватимуть гучність відтворення. 

В ВООЗ стверджують, що аудіоплеєри та смартфони мають вираховувати тривалість прослуховування та рівень гучності записів. Вони повинні самостійно знижувати музику до допустимого максимуму. Таке завдання можна доручити і батькам, щоб вони самостійно керували гучністю музики, що слухають діти. Смартфони повинні презентувати користувачам загальну інформацію, що стосується правил прослуховування аудіозаписів без ризику втратити слух.

Враховуючи факт, що людство володіє всіма необхідними знаннями для попередження втрати чи пошкодження слуху, конче необхідно не допустити трагедію. Адже може постраждати колосальна кількість молодих людей просто слухаючи улюблені треки. Кожна людина повинна чітко розуміти,. Втративши слух, вона його не поверне. 

Насолоджуватися музикою треба без шкоди для здоров’я.

Источник: Харьков Инфо

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела