Вимоги законодавства щодо виконання військового обов’язку

Вимоги законодавства щодо виконання військового обов’язкуВимоги законодавства щодо виконання військового обов’язку

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

23 квітня набули чинності зміни до законів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку, які затверджені ВР 30 березня 2021 року за № 1357-ІХ.

1. Згідно з вимогами статей 15 та 16 Закону України «Про оборону України», виконавчі органи сільських, селищних, міських рад забезпечують військовий облік військовозобов'язаних та резервістів та направлення громадян на навчальні (або перевірочні) і спеціальні збори.

Посадові особи підприємств, установ та організацій усіх форм власності забезпечують ведення персонального військового обліку військовозобов'язаних та резервістів, сприяють їх підготовці до військової служби та призову на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, а також створенню працівникам належних умов для виконання ними військового обов'язку згідно із законодавством.

Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.

2. Відповідно до пункту 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та Правил військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2016 № 921, громадяни України, які перебувають у запасі Збройних Сил України, зобов'язані прибувати за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних.

Органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, згідно з  пунктом 1 статті 38 цього ж Закону України зобов’язані на вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки сповістити військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, та забезпечити їх своєчасне прибуття за цим викликом.

3. Дії посадових осіб детально визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 921.

А саме:

Виконавчі органи сільських, селищних та міських рад у разі отримання розпорядження районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення військовозобов'язаних та резервістів про їх явку:

- відбирають картки первинного обліку зазначених у розпорядженні осіб;

- здійснюють оповіщення зазначених у розпорядженні військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання під їх особистий підпис у картках первинного обліку. У разі відсутності військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання доводять вимогу про виклик до відома власників будинків, у яких вони проживають;

- письмово повідомляють районному (міському) територіальному центру комплектування та соціальної підтримки про результати оповіщення та виконання вимог законодавства військовозобов'язаними, резервістами та власниками будинків;

- забезпечують контроль за прибуттям військовозобов'язаних та резервістів за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Керівники державних органів, підприємств, установ та організацій у разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, зобов'язані:

- видати наказ про оповіщення військовозобов'язаних та резервістів та довести його до їх відома у частині, що стосується забезпечення їх прибуття за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки у визначені ним строки, та копію наказу надіслати у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

- забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям військовозобов'язаних та резервістів до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;

- письмово повідомити районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки про осіб, які не виконали наказ керівника державного органу, підприємства, установи та організації та не прибули за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

4. За незабезпечення належного ведення військового обліку військовозобов'язаних та резервістів, у тому числі не сповіщення їх встановленим порядком про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на підставі відповідної вимоги, а також за незабезпечення направлення громадян на навчальні (або перевірочні) і спеціальні збори, статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність керівників, військово-облікового персоналу та інших винних посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, підприємств, установ та організацій усіх форм власності. В умовах особливого періоду, який триває з 2014 року, обсяг штрафних санкцій сягає від 5100 до 8500 гривен.

Штрафні санкції до військовозобов’язаних та резервістів за неприбуття без поважних причин за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, за відмову від проходження медичного огляду та за порушення інших правил військового обліку, в особливий період становлять від 850 до 1700 гривень, згідно зі статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За ухилення військовозобов’язаного чи резервіста від навчальних (спеціальних) зборів статтею 337 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді штрафу від 8500 до 11900 гривень або виправних робіт на строк до двох років.

За перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, санкції статті 114-1 Кримінального кодексу України, як до винних посадових осіб, так і до громадян, передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела

Не забудьте подписаться на Kharkov News® в Телеграме, чтобы иметь возможность читать новые посты!

Новые вопросы