Як керувати стресом і покращити здоров'я з рекомендаціями невролога

Як керувати стресом і покращити здоров'я з рекомендаціями неврологаЯк керувати стресом і покращити здоров'я з рекомендаціями невролога

Вміння самостійно керувати стресом та зберегти психологічне здоров’я — дуже корисна навичка, якою мають володіти дорослі та підлітки. Надати собі психологічну допомогу можна різними техніками, серед яких дихальні практики, підтримка водного балансу, правильне харчування, фізичні вправи.

Проте, якщо самостійні техніки позбавлення стресу не надають позитивних результатів, варто звернутися до фахівця невролога https://med-atlant.if.ua/mu-likyemo/nevrolog, який складе схему терапії за індивідуальними симптомами пацієнта.

Приватний медичний центр в Івано-Франківську “Мед-Атлант” запрошує записатися на консультацію в разі відчуття стресу, занепокоєння, які заважають позитивному мисленню та звичайній активності в повсякденному житті.

Техніки стабілізації психологічного стану в стресовій ситуації

Стресові ситуації виникають несподівано та до них неможливо заздалегідь підготуватися. Саме тому варто знати про ефективні техніки стабілізації психологічного стану, які допоможуть зберегти спокій та рішучість, коли ви відчуваєте, що втрачаєте емоційну стабільність.

  • Дихальні вправи. Свідоме й глибоке дихання може значно знизити рівень стресу. Під час стресової ситуації спробуйте зосередитися на своєму диханні: вдихайте повільно та глибоко через ніс, утримуйте подих на кілька секунд, а потім повільно видихайте повітря через рот.
  • М'язова релаксація. Зосередьте увагу на різних м'язових групах тіла і по черзі намагайтеся їх розслабити. Починаючи з м'язів обличчя та шиї, переходьте до плечей, рук, спини, живота та ніг. Ця техніка допоможе зняти напругу та заспокоїти нервову систему.
  • Медитація. Практика медитації допоможе зосередитися та заспокоїти розум у стресових ситуаціях. Виберіть зручне місце, займіть комфортне положення сидячи, закрийте очі та зосередьте увагу на диханні або на певній мантрі, повторюючи її у своєму розумі.
  • Візуалізація. Уявіть собі спокійну та приємну сцену, наприклад, красивий пляж або ліс, і уявляйте себе там. Ця техніка допоможе зняти стрес і відвести думки від проблемних ситуацій.
  • Фізична активність. У стресовій ситуації достатньо знайти небагато часу на коротку прогулянку, щоб розслабити м'язи й вивести накопичений стрес. Фізична активність сприяє виділенню ендорфінів, які полегшують настрій та зменшують відчуття стресу.

Фізичні тренінгові вправи на подолання стресу

Відповідаючи на питання як подолати стрес терміново в момент, коли організм його отримав, варто зосередитися на вправах та тренінгах релаксації. Фахівці клініки “Мед-Атлант” завжди наголошують на тому, що проблему варто вирішувати в корені, та не вдаватися до тимчасових засобів полегшення стресу. 

Фізичне розслаблення — перше, що ефективно допоможе подолати напругу та знервованість.Оберіть позицію сидячи або лежачи, закрийте очі та уявіть, що напруга з вашого тіла повністю виходить. Її можна уявити у вигляді світла, яке виходить з напружених частин тіла та просто розсіюється в повітрі.

Почніть з напруження м'язів ніг, а потім послідовно переходьте до м'язів стегон, черевної порожнини, рук, плечей, обличчя та шиї. Намагайтеся усвідомлювати кожен м'яз і відчувати, як він розслабляється. Якщо після практики виникне бажання посипати, не відмовляйте собі. Сон добре сприяє встановленню емоційної стабільності, надає сил та енергії, очищає розум від поганих думок.

Коли варто звернутися до фахівця?

Варто пам'ятати, що у питанні як подолати стрес самостійно важлива спостережливість за собою. Якщо ви помічаєте, що стресовий стан не змінюється в кращу сторону та не зникає, рекомендується звернутися за консультацією фахівця. В ході обстеження та бесіди він може рекомендувати лікування вегето судинної дистонії, яка супроводжується приступами головного болю, аритмією, задишкою, відчуттям тривожності, розладом ШКТ, нестабільним артеріальним тиском.

З цими симптомами працює невролог, який може призначити сеанси масажу, курси фізіотерапевтичних процедур, скласти раціон харчування та надати рекомендації щодо коригування інтервалів роботи, відпочинку та фізичних навантажень. Комплексна терапія та нагляд фахівця нададуть найкращі результати, та збалансують психологічний стан й настрій. 

Источник: Харьков Инфо

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела