
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Безбар’єрність — коли можеш звернутись до лікаря без жодних перепон. У місті Дергачі Харківської області після капітальної реконструкції завершено відновлення амбулаторії загальної практики сімейної медицини з урахуванням принципів безбар’єрності.
Відтепер медичний заклад повністю забезпечує доступність медичних послуг для всіх категорій населення, зокрема осіб з інвалідністю, ветеранів і маломобільних пацієнтів. Відновлення амбулаторії стало можливим завдяки системній роботі обласної військової адміністрації в межах реалізації політики безбар’єрності.
«Створення безбар’єрного середовища на Харківщині — це чітке завдання, визначене Президентом України. Відбудова амбулаторії у Дергачах — це приклад того, як мають виглядати сучасні медичні заклади: безпечні, доступні, функціональні для всіх без винятку. Ми продовжуємо створювати доступну інфраструктуру, аби кожен мешканець області, чи то ветеран, чи переселенець, чи маломобільна особа, мав гарантований доступ до якісних медичних послуг. Безбар’єрне середовище має бути нормою, особливо під час війни», — зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Амбулаторія обслуговує понад 14 тисяч осіб, серед яких мешканці Дергачівської громади та внутрішньо переміщені особи. У закладі працюють дев’ять сімейних лікарів та одинадцять медичних сестер. Після оновлення приміщення стало двоповерховим, його площа понад 500 квадратних метрів.
«Наша мета забезпечити комфорт кожному декларанту. Ми обслуговуємо всі категорії населення. Після оновлення амбулаторія стала світлою, просторою та зручною для пацієнтів з особливими потребами», — зазначила директорка Центру первинної медичної допомоги м. Дергачі Марія Хвисюк.
У межах реконструкції враховано всі сучасні вимоги доступності: облаштовано широкі дверні прорізи, встановлено пандуси, підйомник на другий поверх, доступні санвузли, контактну плитку й інформаційні таблички зі шрифтом Брайля для людей з порушенням зору. Особливу увагу приділено потребам ветеранів війни. Нова інфраструктура дала можливість людям з особливими потребами самостійно пересуватися в межах медичного закладу без сторонньої допомог.
«Доступ до лікування має бути рівним для всіх. Тут я можу самостійно дістатися до будь-якого кабінету. Це дуже важливо — почуватися незалежним і не обмеженим у пересуванні. Якби не підйомник, для мене б другого поверху просто не існувало», – наголошує пацієнт медичного закладу, ветеран Дмитро Шептуха.
На Харківщині триває реалізація політики безбар’єрності, яка забезпечує доступність послуг незалежно від віку, стану здоров’я чи життєвих обставин.