Цьогоріч для підтримки ВПО у бюджеті Харківської області передбачено понад 70 мільйонів гривень

Цьогоріч для підтримки ВПО у бюджеті Харківської області передбачено понад 70 мільйонів гривеньЦьогоріч для підтримки ВПО у бюджеті Харківської області передбачено понад 70 мільйонів гривень

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Про це під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України повідомила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська.

У Харківській області зареєстровано 524,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб, з яких 367 — багатодітні сім'ї; 28,5 тисячі — люди з інвалідністю; 140 тисяч — пенсіонери; 91,5 тисячі — діти віком до 16 років. Від початку повномасштабної війни кількість внутрішньо переміщених осіб в області зросла у 4,5 рази.

Наразі в регіоні запроваджено державну та обласну програми підтримки внутрішньо переміщених осіб.

«В межах державної програми 151,6 тисячі внутрішньо переміщених осіб отримують допомогу на проживання. Впродовж поточного року на ці витрати з держбюджету спрямовано 5,8 мільярда гривень. Крім цього, 13,5 тисячі малозабезпечених сімей, зокрема ВПО, отримали соціальну допомогу на загальну суму 675,1 мільйона гривень. Житлову компенсацію для ветеранів війни з числа ВПО отримали 41 особа, ще 14 осіб — придбали житло. На ці витрати впродовж 2024 року з держбюджету спрямували 102,7 мільйона гривень. Завдяки регіональній Програмі соціального захисту населення Харківської області на 2021–2025 роки 311 внутрішньо переміщених осіб отримали одноразову грошову допомогу на загальну суму 3,96 мільйона гривень. Для реалізації Комплексної програми з підтримки внутрішньо переміщених осіб Харківської області на період 2023–2027 років передбачено фінансування у розмірі 380 мільйонів гривень, зокрема 70 мільйонів — на поточний рік», — розповіла Віта Ковальська.

В області триває активна робота щодо створення умов для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Завдяки співпраці Харківської ОВА та обласного центру зайнятості від початку повномасштабної війни постійну роботу отримали 6,2 тисячі ВПО, з них 2,8 тисячі людей — впродовж поточного року.

Крім цього, 116 внутрішньо переміщених осіб отримали позитивне рішення про надання мікрогранту, з них 69 — впродовж цього року. Для 73 ВПО профінансовано проєкти мікрогрантів на загальну суму 24,4 мільйона гривень, з них 50 ВПО отримали фінансування у розмірі 18,9 мільйона гривень у 2024 році.

Також від початку повномасштабного вторгнення 1,1 тисячі ВПО отримали ваучери на навчання. Цьогоріч 665 осіб уже розпочали здобувати знання з 53 професій та спеціальностей, а обсяг фінансування склав 7,2 мільйона гривень.

В межах підтримки ВПО з працевлаштування на Харківщині було розглянуто 336 бізнес-планів за програмою «єРобота», з них 239 — впродовж поточного року. Крім цього, 983 безробітних із числа ВПО пройшли професійне навчання, зокрема 534 особи — у поточному році, з них понад 80% були працевлаштовані.

ХОВА у співпраці з благодійним фондом «Право на захист» створила Мобільні хаби Харківщини у 5 областях України: у Полтавській, Дніпропетровській, Львівській, Івано-Франківській та місті Київ. Ці осередки спрямовані на комплексну підтримку жителів Харківщини та надання соціальних, юридичних і психологічних послуг, аби допомогти людям адаптуватися й інтегруватися у нових громадах.
Крім того, у місті Харків відкрито низку гуманітарних хабів для підтримки евакуйованих жителів прифронтових та прикордонних населених пунктів області. Наразі вже функціонують хаби Вовчанської міської військової адміністрації, Курилівської селищної ради та Куп'янської міської військової адміністрації.

Для розміщення внутрішньо переміщених людей у Харківській області облаштовано 74 місця тимчасового проживання, де мешкають 7533 особи, зокрема 1,1 тисячі дітей і 536 людей з числа маломобільних груп населення.

Для тимчасового розміщення ВПО у 13 громадах області підготовлені об'єкти житлового фонду. Загалом обліковується 138 квартир та приміщень, у яких наразі мешкає 211 ВПО. Також у 5 громадах для 32 внутрішньо переміщених осіб облаштовано ще 16 квартир соціального призначення.

Додатково в області передбачені 64 об'єкти, які можуть стати житлом для ВПО за умови проведення капітального ремонту або реконструкції. Харківська ОВА постійно співпрацює з благодійними фондами та міжнародними організаціями для покращення умов проживання внутрішньо переміщених осіб.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела