Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Про це йшлося в ході підсумкового засідання Ради безбар’єрності. Захід відбувся за участі першої леді України Олени Зеленської, представників Уряду, профільних установ, керівників обласних військових адміністрацій, міст та громад України.
Звертаючись до присутніх, Олена Зеленська акцентувала увагу на значному запиті суспільства щодо створення безбар'єрного простору в Україні.
«Цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83% українців вперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А в другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87%. Безбар’єрність – це не благодійність, не різдвяна акція й не виняток. Вона не для когось з особливими потребами чи фізичними обмеженнями. Безбар’єрність – це завжди про нас, про кожного українця та українку», – сказала Олена Зеленська.
Попри значні виклики, пов’язані з повномасштабною війною, окупацією частини території, руйнуванням інфраструктури та масовою евакуацією населення Харківщина активно працює над реалізацією Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
«За результатами реалізації Плану заходів на 2023-2024 роки, з 25 передбачених завдань виконано 17, ще 8 – частково. Зокрема, на території Мереф'янської громади створено перший в області Дія.Центр, який повністю адаптований для людей з інвалідністю, оснащений шрифтом Брайля, де також наявні послуги для осіб із вадами слуху. Крім цього, всі медичні заклади області після капітального ремонту обладнуються відповідно до стандартів безбар’єрності, що значно покращує доступність медичних послуг для людей з маломобільних груп населення та інших вразливих категорій», – розповів Олег Синєгубов.
Для подальшого розвитку безбар’єрного простору в області заплановано створення цифрових фондів у бібліотеках, а також забезпечення закладів освіти захисними спорудами, які відповідатимуть вимогам доступності, додав начальник Харківської ОВА.