
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Питання розмінування земель сільськогосподарського призначення обговорили під час робочого засідання Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА.
Від початку запуску програми з компенсацій за розмінування земель сільгосппризначення, аграрії країни подали 432 заявки, з яких 103 – фермерами Харківщини. Крім того, до БУ «Центр гуманітарного розмінування» надійшло 7 заявок на компенсацію вартості робіт з розмінування проведених в період з 24 лютого 2022 по 15 квітня 2024 року. Загальна площа за цими заявками - понад 31 тисяча гектарів.
«Розмінування земель сільськогосподарського призначення – критично важливий напрямок роботи, адже мова йде про продовольчу та економічну безпеку регіону. Внаслідок дій російських окупантів, близько 574 тисяч гектарів сільгоспугідь вважаються потенційно замінованими. Харківська ОВА проводить системну роботу з очільниками фермерських господарств і допомагає в розв’язанні питань розмінування та отримання компенсацій», - зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
За час впровадження програми компенсацій, Центром підписано на Харківщині 28 договорів із закупівлі послуг з розмінування земель с/г призначення. Від початку поточного року вже завершені роботи з гуманітарного розмінування за 4 договорами.
«Ми постійно працюємо над вдосконаленням державної програми з компенсацій за проведення робіт з розмінування земель сільськогосподарського призначення. Маємо надалі зміцнювати нашу координацію щодо проведення тендерних процедур та реальної ситуації на ділянці, яку має розміновувати оператор протимінної діяльності», - додав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Крім того, в Центрі гуманітарного розмінування ініціюють нововведення до програми компенсацій.
«Зважаючи на звернення з регіонів ми пропонуємо розширити програму, щоб компенсації могли отримувати фізичні особи, які є власниками чи землекористувачами земельних ділянок, паїв, але які є одноосібниками», - зазначив директор Бюджетної установи «Центр гуманітарного розмінування» Володимир Байда.