Харківська ОВА посилює роботу із громадами області у сфері інклюзивної освіти

Харківська ОВА посилює роботу із громадами області у сфері інклюзивної освітиХарківська ОВА посилює роботу із громадами області у сфері інклюзивної освіти

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

За дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова його заступниця Віта Ковальська спільно з ЮНІСЕФ та представниками ХНПУ ім. Г.С. Сковороди провела нараду із учасниками проєкту «Посилення інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами у Харківській області». До заходу долучилися заступники очільників громад області, начальники та фахівці Управлінь освіти, керівники установ, які надають корекційно-розвиткові послуги дітям з ООП.

«В умовах повномасштабної війни продовжуємо забезпечувати всіх дітей області рівними та безбар'єрними можливостями для навчання. Цей напрям роботи перебуває на особистому контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова. Наша спільна мета – охопити увагою, підтримкою та турботою кожну без виключення дитину, забезпечити повний комплекс корекційно-розвиткових послуг для всіх дітей з особливими освітніми потребами. Закликаю громади створювати всі умови у ЗДО і ЗЗСО для залучення ініціативних фахівців і спеціалістів, які мотивовані до реалізації професійного педагогічного потенціалу», – сказала Віта Ковальська.

Учасники зустрічі обговорили ключові проблемні питання, які виникають у громадах в ході реалізації проєкту «Посилення інклюзивної освіти для дітей із особливими освітніми потребами в Харківській області». Зокрема, комплектування закладів освіти дітьми з ООП з урахуванням їхніх індивідуальних потреб та можливостей; якісне функціонування інклюзивно-ресурсних центрів та їх належне забезпечення спеціалізованим обладнанням, дидактичними матеріалами; посилення організаційної роботи у громадах із залучення фахівців до роботи у ЗДО, ЗЗСО та ІРЦ з метою надання відповідних послуг дітям із особливими освітніми потребами.

Окремо приділили увагу питанню підготовки відповідних фахівців, що  навчаються та підвищують кваліфікацію у магістратурі ХНПУ ім Г. С. Сковороди за кошти обласного бюджету.

Також учасники наради зосередилися на розв'язанні проблемного питання щодо організації роботи вчителів та педпрацівників у ЗДО і ЗЗСО у літній період. Зокрема, йшлося про належне розподілення відпусток для фахівців з урахуванням необхідності першочергового забезпечення корекційно-розвитковими послугами дітей із особливими освітніми потребами у громадах. Це питання перебуває на контролі Харківської ОВА.

Враховуючи те, що у грудні 2025 року ЮНІСЕФ завершує проєкт у перших 20 громадах, Віта Ковальська закликала представників громад ретельно проаналізувати виявлені проблемні питання й зосередитися на їх розв'язанні на місцях. З 1 січня 2026 року реалізація Проєкту стартує у наступних 23 громах області. 

Харківська обласна військова адміністрація продовжує надавати громадам повний супровід, всебічну підтримку та фахову допомогу у розбудові сучасної та якісної системи освіти, в тому числі, в межах проєкту «Посилення інклюзивної освіти для дітей із особливими освітніми потребами в Харківській області» зокрема. 

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела