Харківська ОВА спільно з ЮНІСЕФ реалізують в області проєкт із психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу

Харківська ОВА спільно з ЮНІСЕФ реалізують в області проєкт із психосоціальної підтримки учасників освітнього процесуХарківська ОВА спільно з ЮНІСЕФ реалізують в області проєкт із психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

План реалізації пілотного проєкту обговорили під час зустрічі заступниці начальника Харківської ОВА Віти Ковальської, очільниці офісу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Джінан Рамадан, а також представників Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди і Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

«В умовах повномасштабної війни продовжуємо системно розвивати сферу освіти на Харківщині, що включає виконання Плану внутрішньої стійкості Президента Володимира Зеленського, зокрема у пунктах «Людський капітал» та «Громадська безпека». Під патронатом Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативи Олени Зеленської, за підтримки керівниці координаційного центру з психологічного здоров’я при Кабміні Оксани Збітнєвої та Міністерства освіти і науки України Харківська ОВА спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) реалізує пілотний проєкт по формуванню психологічної служби при МОН. Його мета – побудувати якісно нову систему психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу, зокрема, дітей і батьків, вчителів та психологів, соціальних педагогів та методистів, в умовах закладів загальної середньої освіти. Цей напрямок роботи перебуває на особистому контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова», – розповіла Віта Ковальська.

Пілотний проєкт із впровадження якісно нової системи психосоціальної підтримки планується впровадити в 11 закладах освіти Беристинського та Лозівського районів. До реалізації проєкту будуть залучені фахівці Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди та Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, які спільно із партнерськими організаціями працюватимуть за низкою напрямків. Серед основних: розвиток компетенцій та кадрового потенціалу педпрацівників та фахівців психологічної служби в системі освіти; створення системи мультидисциплінарної та міжвідомчої взаємодії; моніторинг ефективності; інформаційний супровід.

«У співпраці з обласною адміністрацією, Міністерством освіти і науки, Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України та іншими партнерами, зокрема Всесвітньою лютеранською федерацією та фахівцями сфери психічного здоров'я, ми сподіваємося, що цей пілотний проєкт у Харківській області закладе основу для загальнонаціональної спеціалізованої програми, яка надаватиме пріоритет психологічному добробуту дітей, забезпечуючи їхній здоровий розвиток та покращуючи результати навчання в закладах освіти. Програма буде базуватися на підході, орієнтованому на дитину, та керуватиметься соціально-екологічною моделлю, що передбачає комплексну підтримку та розбудову потенціалу батьків та опікунів, шкільного персоналу, вчителів, психологів, а також ширших систем та закладів, що існують на рівні громади, створюючи інклюзивну та підтримуючу громаду, в якій діти та підлітки зможуть успішно розвиватися», – зазначила Джінан Рамадан. 

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела