«Харківська ОВА впроваджує безбар'єрні рішення в усіх нових та реконструйованих освітніх закладах і укриттях» - Олег Синєгубов

«Харківська ОВА впроваджує безбар'єрні рішення в усіх нових та реконструйованих освітніх закладах і укриттях» - Олег Синєгубов«Харківська ОВА впроваджує безбар'єрні рішення в усіх нових та реконструйованих освітніх закладах і укриттях» - Олег Синєгубов

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

На Харківщині триває системна робота зі створення безбар’єрного простору у закладах загальної середньої освіти. Цей напрям є одним із пріоритетних для Харківської ОВА, адже йдеться не лише про доступність, а й про рівність можливостей для всіх учасників освітнього процесу.

«Облаштування укриттів в навчальних закладах Харківщини, а також реконструкція та відновлення закладів загальної середньої освіти відбувається відповідно до Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні і нормам ДБН. Харківська ОВА спільно з очільниками громад координує цю роботу на об’єктах. Головне завдання – створити безбар’єрний простір для учасників освітнього процесу з інвалідністю та осіб з особливими потребами», - зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. 

В Харківській області 485 будівель закладів загальної середньої освіти відповідають частковим вимогам безбар’єрності. З них 149 – обладнані зовнішніми пандусами, 336 мають вільний доступ до будівлі.

Водночас, у 103 закладах загальної середньої освіти встановлено інформаційні знаки для осіб з інвалідністю про наявність та розташування альтернативних входів та виходів. В 463 закладах наявні кнопки виклику чергового. Тактильними дошками обладнано 224 заклади, поручнями уздовж обох боків сходів на вході до будівель – 137 будівлі.

Для дітей з інвалідністю в п’яти школах встановлено ліфти. Ще один – змонтовано під час аварійно-відновлюваних робіт у ліцеї міста Чугуїв. У восьми закладах облаштовано підіймальні платформи на вході, а ще у дев’яти – безпечні підйомні системи в укриттях.

Безбар’єрність в освіті – це не лише фізичний доступ. У закладах освіти області вже працюють 1212 інклюзивних класів, у яких навчаються діти з різними потребами. Понад тисячу асистентів вчителів щодня підтримують учнів, допомагаючи їм адаптуватися до навчального процесу.

#тиждень_безбарʼєрності

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела