
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Пришвидшення темпів розмінування регіону обговорили в ході робочого засідання Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА.
Від початку повномасштабного вторгнення на Харківщині розміновано більш як 31,6 тисячі гектарів, з них понад 10,1 тисячі - землі сільськогосподарського призначення, обстежено понад 1,5 тисячі кілометрів ділянок автодоріг, майже 230 кілометрів залізничних колій, більше 4,1 тисячі кілометрів ліній електропередач, понад 362 кілометрів газопроводів, майже 30 кілометрів водогонів, акваторій – 6,23 га, а також розмінували 1 693 об’єктів та 14 912 домоволодінь. Виявлено та знищено 257 476 вибухонебезпечних предметів.
«Дякуємо всім, хто щодня виконує цю важку роботу заради життя й безпеки наших громад. Розмінування регіону — пріоритет у роботі Харківської ОВА та реалізація Плану внутрішньої стійкості країни Президента Володимира Зеленського, ключовим пунктом якого є «Безпека». Це питання залишається серед найбільших викликів для безпеки регіону. Велика подяка Міністерству економіки України, Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, представництву Датської Ради у справах біженців в Україні, Програмі розвитку ООН (ПРООН), некомерційній організації «TIP OF THE SPEAR LANDMINE REMOVAL INC» за плідну співпрацю та підтримку в розмінуванні Харківської області», - зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Після деокупації території Харківської області потенційно забрудненою вибухонебезпечними предметами вважалася територія площею близько 1,2 мільйона гектарів та понад 170 тисяч гектарів лісів.
«В Харківській області ефективно вибудувана система координації протимінної діяльності. Це постійний рух для досягнення того ефекту, коли ми знаємо все про всі проблеми, намагаємося їх пріоритизувати й вирішувати поступово. Що важливо, цей тип управління системами є в якомусь сенсі інновацією для систем протимінної діяльності, тому що зазвичай у світі воно працює по іншому. Через обсяг викликів ми вимушені діяти інакше. Нестандартно. Це той досвід, який ми показуємо нашим партнерам і готові ним ділитися», - повідомив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Наразі над розмінуванням Харківської області працюють 16 урядових та неурядових операторів протимінної діяльності. Також для робіт задіяні машини механізованого розмінування: MV-4, MV-10, Hydrema 910, ScanJack 3500, GCS200, NIKKEN-V35, РТ-300, Божена-5 та інші.