На Харківщині відбулася виїзна нарада Комітету Верховної Ради України

На Харківщині відбулася виїзна нарада Комітету Верховної Ради УкраїниНа Харківщині відбулася виїзна нарада Комітету Верховної Ради України

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Спільно із заступником начальника Харківської обласної адміністрації Євгеном Івановим, головою Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка обговорили проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання проведення обов’язкової евакуації.

Евакуація цивільного населення з прифронтових та прикордонних населених пунктів області – нагальне питання для Харківщини. Наразі заходи з посилення евакуації в примусовий спосіб діють на території  Куп’янської, Борівської, Кіндрашівської, Куньєвської, Борівської, Липецької та Вовчанської тергромад. У зв’язку з безпековою ситуацією, на засіданні Ради оборони області ухвалили рішення про посилення евакуації в Великобурлуцькій та Кіндрашівській ОТГ – переміщенню підлягають 267 дітей з їхніми родинами. Загалом, на Харківщині після деокупації майже усієї території було евакуйовано близько 57 тисяч осіб, з яких 5 600 – діти. 

В змінах до Закону пропонується законодавчо зобов’язати батьків або опікунів забезпечити евакуацію дітей із територій, де впроваджуються заходи з посилення евакуації. У разі відмови, така евакуація відбуватиметься поліцейськими, уповноваженими рішенням керівника профільного органу, до безпечних районів з передачею дітей органам опіки та піклування. Крім того, проектом передбачається впровадження адміністративної відповідальності за повернення евакуйованих до місць проживання в зонах ведення активних бойових дій, де проводиться евакуація. Також в змінах пропонується врегулювати механізм евакуації людей з інвалідністю.  

«Дані зміни покликані врегулювати механізм евакуації дітей та вразливих категорій населення із територій, жителі яких підлягають обов’язковій евакуації. Це необхідний крок для убезпечення життя і здоров’я населення прифронтових населених пунктів. На жаль, маємо сотні випадків, коли евакуйовані повертаються до своїх осель і внаслідок ворожих обстрілів зазнають поранень, або гинуть. Тож, маємо в ході дискусії внести правки і пропозиції для подальшого корегування Закону», - зазначив Олег Бондаренко. 

Крім того, заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов під час наголосив на виступу наголосив на необхідності врегулювати механізм розробки логістичних маршрутів та розміщення наших людей в інших регіонах України, зокрема їх розселення в місцях тимчасового проживання за потреби.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела