
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
За дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова відбулося засідання обласної ради з питань протидії поширенню туберкульозу, ВІЛ-інфекції та СНІДу в регіоні.
Від початку поточного року в медзакладах Харківської області зроблено майже 23 тисячі тестів на ВІЛ/СНІД. Це один із найвищих показників тестування по країні, в тому числі за ініціативи медичних працівників. Завдяки цьому за визначений період вдалося виявити інфекцію у 102 осіб, а також надати вчасну допомогу й призначити АРВ-терапію.
«Маємо потребу в посиленні тестування на деокупованих, прифронтових і прикордонних територіальних громадах з метою вчасного попередження й виявлення інфекції. Продовжуватимемо роботу з медперсоналом щодо виявлення у пацієнтів симптомів ВІЛ/СНІД. Вдячна громадським організаціям, благодійним фондам та міжнародним партнерам за реалізацію ініціатив із запобігання, виявлення та обізнаності населення щодо інфекційних хвороб. Продовжуємо реалізовувати план заходів із питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДУ в регіоні», - зазначила заступниця начальника Харківської ОВА Олена Логвинова.
Крім того, в ході засідання розглянули хід реалізації Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню.
«Для профілактики захворювання туберкульозом, маємо посилювати процедури виявлення хвороби на первинній ланці. Також, продовжуємо вживати заходів із забезпечення лікування, профілактики та догляду хворих на туберкульоз. Особливу увагу в цьому напрямку приділяємо внутрішньо переміщеним особам», - повідомив директор КНП ХОР «Обласний фтизіопульмонологічний центр» Михайло Берест.
Окрему увагу приділили питанню протидії поширенню гепатитів групи В і С, а також лікуванню хворих. Наразі в Харківській області диспансерний нагляд здійснюється за 7082 пацієнтами, які отримують усю необхідну допомогу в профільних закладах.
«В обласній інфекційній лікарні облаштоване сучасне амбулаторне відділення для надання медичних послуг пацієнтам із гепатитом В та С. Для профілактики поширення гепатиту групи В, рекомендуємо зробити щеплення особам з групи ризику. Триває робота із медичним персоналом щодо виявлення хвороб та інформування населення», - додав заступник генерального директора з надання стаціонарної та амбулаторної допомоги дорослому населенню КНП ХОР «Обласна дитяча інфекційна лікарня» Павло Нартов.
Крім того, в ході засідання розглянули виконання заходів та індикаторів Дорожньої карти елімінації передачі ВІЛ-інфекції та сифілісу від матері до дитини. Від початку поточного року 147 медичних працівників пройшли профільне навчання. Усі медзаклади Харківської області забезпечені експрес-тестами для виявлення ВІЛ/СНІД у вагітних та їх партнерів. Наркозалежним вагітним надається безкоштовна замісна терапія. Породіллям із ВІЛ-позитивним діагнозом також надаються молочні суміші для годування немовлят. Робота із реалізації дорожньої карти продовжується.