Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Начальник ХОВА Олег Синєгубов передав транспортний засіб та комплект обладнання для мобільного інклюзивно-ресурсного центру КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».
Цей автомобіль подарував волонтер з Великої Британії. Там авто раніше слугувало класом для дітей, яких під час пандемії коронавірусу навчали користуватися засобами індивідуального захисту. У пам'ять про свою дружину, яка померла від ковіду, іноземець назвав автоклас її іменем «Trish».
«Дуже важливо, що навіть у воєнний час ми піклуємося про наших дітей. З цього автомобіля ми вирішили зробити перший в нашій області мобільний інклюзивно-ресурсний центр, тож ми оснастили його необхідним обладнанням», – зауважив Олег Синєгубов.
Як зазначив директор Департаменту науки і освіти ХОВА Олексій Литвинов, основна ідея саме мобільного центру полягає в тому, щоб охопити навчанням дітей з особливими освітніми потребами у різних куточках області.
«Враховуючи те, що автомобіль має таку підвищену прохідність, то зможе доїхати і до найбільш віддалених містечок та сіл нашої області, зокрема, й тих, які нещодавно були звільнені ЗСУ», – розповів Олексій Литвинов.
Ключі від автомобіля отримала ректорка КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Любов Покроєва. Вона розповіла, що у цьому мобільному інклюзивно-ресурсному центрі зібрані всі види навчально-методичного забезпечення, за допомогою яких фахівці можуть обстежити дитину і виявити, якої саме підтримки вона потребує – психологічної чи медичної.
«Це унікальне на сьогодні авто, я його називаю клас-купе, бо тут може зайти дитина навіть в присутності батьків і попрацювати зі спеціалістами, – сказала Любов Покроєва. – Це перший і поки єдиний такий автомобіль, який обласна військова адміністрація передала нам. Сьогодні, дійсно, проєкт щодо безбар’єрної освіти, який впроваджується за ініціативи Першої леді Олени Зеленської, має працювати».
Методист Ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Тетяна Федюшина розповіла, як працювати з дітьми завдяки пісочній терапії, з магнітними конструкторами, бізібордом та іншими методиками.
«Вдячні за такий подарунок, тому що це дуже корисний і потрібний автомобіль для нашого центру. Завдяки йому будемо методично надавати рекомендації батькам і психологічно-педагогічну допомогу дітям з особливим освітніми потребами. Наприклад, пісочна терапія дуже корисна для розвитку дрібної моторики. Ще є сортери, магнітні конструктори, тактильні, музичні і шумові іграшки – тепер у нас великий асортимент для роботи з дітьми», – наголосила Тетяна Федюшина.
Також методист Ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Олена Лиско додала, що у них є спеціальний обтяжувальний жилет для гіперактивних дітей.
«У нас кількість діток з розладами аутистичного спектра дуже збільшилися. Є як гіперчутливі, для яких навіть простий дотик може бути болісним, а є гіперактивні, які навіть не відчувають свого тіла і їх складно посадити, щоб почати працювати. Тому на гіперактивних ми вдягатимемо такий жилетик, нарукавники чи обтяжувачі на ніжки, не більше 10-15% від маси тіла, щоб дитина звернула на педагога увагу і відчула своє тіло», – поділилася Олена Лиско.
В інклюзивно-ресурсному центрі передбачено 5 фахівців: психолог, олігофренопедагог, дефектолог, реабілітолог, логопед. Відтепер мобільний інклюзивно-ресурсний центр виїздитиме за запитами громадян по області, щоби забезпечити розвиток кожній дитині навіть в умовах воєнного часу.