На Харківщині збільшують кількість фахівців з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

На Харківщині збільшують кількість фахівців з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осібНа Харківщині збільшують кількість фахівців з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

За дорученням начальника обласної військової адміністрації Олега Синєгубова в Харківській ОВА провели семінар для фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Розглянуто актуальні питання щодо підтримки ветеранів, ветеранок та членів їх сімей, яких сьогодні в області налічується понад 92,5 тисячі.

«Підтримка ветеранів, ветеранок і їх родин – на контролі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова. Спільно з обласною радою розширюємо можливості Комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей у Харківській області. Завдяки роботі фахівців із супроводу ветеранів, про можливості нашої програми дізнаються дедалі більше учасників бойових дій в області. Підтримка ветеранів на місцях – вкрай важливий напрямок роботи, аби оптимізувати надання послуг нашим захисникам», - зазначила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська. 

Загалом в громадах Харківської області працюють 54 фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. До кінця поточного року кількість спеціалістів планують збільшити до 96 або більше. 

Фахівці із супроводу в громадах допомагають учасникам бойових дій, які повернулися до цивільного життя. Спеціалісти проводять комплексну роботу як із українськими захисниками та захисницями, так із їх родинами. Серед затребуваних запитів – допомога в оформленні документів, консультації щодо використання державних, обласних та місцевих програм підтримки, первинна психологічна допомога, перенаправлення до спеціалізованих фахівців тощо.  

«Фахівець із супроводу – це більш ніж спеціаліст. Наша ціль – зробити громаду безпечним, відкритим простором для кожного і кожної, хто повернувся з війни. Фахівець має здійснювати комплекс заходів для ефективної допомоги ветеранам і їх родинам. Робота має бути структурованою і з розробленим планом роботи. З ветераном необхідно бути на постійному контакті, щоб у разі необхідності надати допомогу, підтримати або направити до профільного фахівця і супроводжувати захисника», - розповів директор КЗ «Ветеранський простір «Пліч-о-пліч» Харківської обласної ради Ігор Шишко.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела