![Поради, щоб дитина не загубилася – читайте у «Довіднику безбар’єрності» Поради, щоб дитина не загубилася – читайте у «Довіднику безбар’єрності»](https://kharkov.info/sites/default/files/styles/main_foto-640x360/public/images/news/poradi-shchob-ditina-ne-zagubilasya-chitayte-u-dovidniku-bezbariernosti.png?itok=FcQxjanG)
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Перший український посібник із безбар’єрної комунікації «Довідник безбар’єрності» з'явився у 2021 році.
Посібник був створений за ініціативою першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.
У нових реаліях, коли основним нашим бар'єром є війна, у «Довіднику» було створено новий розділ – «У воєнний час», – де можна знайти відповіді на болючі запитання найуразливіших верств населення: сімей з дітьми, людей старшого віку та їхніх близьких, людей з інвалідністю.
Наприклад, «Довідник безбар’єрності» має поради, як діяти, щоб дитина не загубилася.
1. Проводьте з дитиною бесіди, як поводитися у натовпі. Дайте чіткі інструкції, що робити, якщо загубилася.
2. Проговоріть та визначте місце, де зустрінетесь, якщо раптом дитина загубиться.
3. Якщо дитина маленька і не може назвати своє та ваше ім’я, скористайтесь бейджем чи биркою, на яких зазначте своє ім’я та контакти. Прикріпіть бирку до одягу, який дитина не залишить (до светра чи штанців, а не до рюкзака чи куртки, які вона може зняти й забути). Також можна покласти до кишені дитини записку.
4. Увімкніть геолокацію на телефоні дитини або скористайтесь смарт-годинником з геолокацією.