«Посилюємо міжнародну співпрацю для відновлення Харківщини», - Олег Синєгубов про зустріч Послів чотирьох країн із керівництвом ХОВА

«Посилюємо міжнародну співпрацю для відновлення Харківщини», - Олег Синєгубов про зустріч Послів чотирьох країн із керівництвом ХОВА«Посилюємо міжнародну співпрацю для відновлення Харківщини», - Олег Синєгубов про зустріч Послів чотирьох країн із керівництвом ХОВА

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов провів робочу зустріч з делегацією Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців та Послами Бразилії, Норвегії і Єгипту.

Під час наради учасники обговорили оперативну ситуацію на Харківщині. Внаслідок дій російських окупантів пошкоджено чи зруйновано 75 895 споруд. Переважна частина – приватні та багатоповерхові будинки. В ході активних бойових дій понад 1,2 мільйона гектарів територій Харківщини – заміновані. До робіт з розмінування долучені більше 20 міжнародних організацій. 

«Маємо посилювати напрямки оперативного реагування на потреби жителів Харківщини. Мова йде про швидке усунення наслідків російських ударів, продовження програм із забезпечення населення гуманітарною допомогою, допомога внутрішньо переміщеним особам. Ще один критичний напрямок роботи – децентралізація систем енерго- та теплопостачання, аби не дати ворогу можливості влаштувати черговий «блекаут». Якщо говорити про освіту та медицину, то маємо розширювати кількість укриттів при закладах, щоб убезпечити учнів, лікарів і пацієнтів», - зазначив Олег Синєгубов. 

Водночас, учасники засідання обговорили реалізацію міжнародних гуманітарних програм допомоги цивільному населенню та посилання обороноздатності регіону. 

«Одна з таких гуманітарних програм – «Програма підтримки Нансена». Так само вона надає фінансування до Харкова. Якщо ми говоримо про допомогу Норвегії Україні в цілому, то цьогоріч ми розширили нашу програму. Тепер вона триватиме до 2030 року. Ми збільшили кошти до 13 мільярдів доларів. Вони охоплюють як військовий, так і гуманітарний сектор», - зазначила посланниця з гуманітарних питань Норвегії в Україні Рігмор Еліанне Ск'є Коті. 

Окрему увагу приділили питанням співробітництва у напрямку обміну досвідом між українськими та іноземними лікарями, а також створення енергогенеруючих підприємств за участі бразильських фахівців. 

«В лютому стартують дві важливі програми. Перша – обмін українськими та бразильськими лікарями. Ми маємо професійну базу вивчення та лікування посттравматичних та травматичних синдромів. Тож ми дійсно раді прийняти лікарів з України і раді, що лікарі Бразилії приїдуть сюди. Друга програма пов’язана з енергетикою. Ми чекаємо на бізнес, який приїде з Бразилії, аби допомогти у відбудові енергогенеруючих підприємств. Що важливо – вони сфокусовані більше на використанні біопалива та будівництві заводів в Україні», - повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Бразилії в Україні Рафаель де Мелло Відал.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела