«Працюємо над створенням сприятливих умов розвитку бізнесу на Харківщині», - Олег Синєгубов

«Працюємо над створенням сприятливих умов розвитку бізнесу на Харківщині», - Олег Синєгубов«Працюємо над створенням сприятливих умов розвитку бізнесу на Харківщині», - Олег Синєгубов

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Під час підсумкового засідання платформи «Діалог влади та бізнесу» в Харківській ОВА, підприємцям регіону представили чинні державні грантові, кредитні та компенсаційні програми.

Однією із найбільш дієвих програм для створення нового бізнесу, розвитку чинного та навчання залишається «єРобота». Відповідно до умов програми, підприємці можуть отримати один грант на розвиток власної справи у розмірі від 50 до 500 тисяч гривень. Для молоді віком до 25 років доступний грант до 150 тисяч. Цьогоріч обласною службою зайнятості було погоджено 534 бізнес плани, що майже вдвічі більше показника 2023 року. Загальна сума фінансування перевищила 196,2 мільйона гривень. 

«Для нас важливо створювати сприятливі та унікальні умови для роботи бізнесу нашої області. В цьому напрямку працюємо в тісній комунікації з нашими профільними міністерствами. Мова йде не лише про економічну стабільність Харківщини, але й про реалізацію політики «Зроблено в Україні» та пунктів «Гроші» і «Людський капітал» Плану внутрішньої стійкості Президента України Володимира Зеленського», - зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Крім того, в межах програми «єРобота» доступні гранти для ветеранів та членів їх сімей. Завдяки співпраці Харківської ОВА та профільних міністерств розмір гранту було збільшено з 500 тисяч до 1 мільйона гривень. Від початку поточного року позитивні рішення щодо фінансування проєктів отримали 24 заявники на понад 12 мільйонів гривень. 

«Грант для ветеранів та членів їх сімей – це не лише про посилення економіки Харківської області та створення нових робочих місць, а в першу чергу про реінтеграцію наших захисників до цивільного життя. Фахівці обласного центру зайнятості надають консультації ветеранам, ветеранкам і членам їх сімей, щодо формування коректних бізнес-планів і успішної участі у програмі», - зазначив директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.

Для переробної промисловості доступні гранти до 8 мільйонів гривень на придбання основних засобів виробництва, а також доставки та введення в експлуатацію верстатів, технологічного обладнання, в тому числі програмне забезпечення. За час дії програми, профінансовано 25 проєктів на більш як 165 мільйонів гривень. 

Від 140 до 400 тисяч гривень за гектар можуть надати в межах гранту на сад. Відповідно до умов, частка співфінансування отримувача має становити не менше 30% вартості проєкту. Цього року одне підприємство скористалося програмою на Харківщині і отримало на розвиток справи 5,4 мільйона гривень. Водночас, доступні гранти на розвиток теплиці - від 2 до 7 мільйонів гривень. 

Також підприємці можуть скористатися програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Розширена програма для бізнесу на купівлю та встановлення електрогенераційних установок на газу передбачає максимальну суму кредиту до 150 мільйонів гривень на 10 років. За аналогічним напрямком ОСББ та ЖБК можуть отримати до 5 мільйонів до 5 років під 7% річних. Пільговим кредитуванням проєктів бізнесу з відновлення енергетичної інфраструктури та побудови джерел альтернативної енергетики передбачено до 25 мільйонів євро на 5-7 років. Пільгове кредитування під 0% для домогосподарств на встановлення сонячних панелей з системами накопичення енергії та вітрових установок терміном до 10 років на суму до 480 тисяч гривень. 

Впродовж року банками-партнерами видано 892 кредити на більш як 7,1 мільярда гривень.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела