
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Про це під час брифінгу в Медіацентрі ХОВА повідомив речник Головного управління ДСНС у Харківській області Євген Василенко.
За тиждень піротехнічні підрозділи здійснили 366 виїздів та знешкодили 499 ворожих боєприпасів. Наразі в області працює 51 піротехнічний розрахунок — 279 саперів і 156 одиниць спеціальної техніки. Загалом з 2022 року на Харківщині виявлено та знищено 125 369 вибухонебезпечних предметів.
За минулий тиждень випадків підриву цивільних осіб на вибухонебезпечних предметах не зафіксовано. Загалом з початку повномасштабного вторгнення внаслідок підривів на ВНП в області загинули 105 цивільних осіб, ще 309 — зазнали поранень.
«Звертаю увагу на високий рівень мінної небезпеки на Харківщині, особливо на деокупованих територіях. Будьте обережні, дотримуйтеся правил безпеки та рекомендацій рятувальників. У разі виявлення підозрілих предметів негайно повідомляйте за телефонами 101, 102 або 112», — наголосив Євген Василенко.
Протягом тижня підрозділи Харківського гарнізону 54 рази залучалися до подолання наслідків негоди та ліквідували 149 пожеж, 42 з яких були спричинені ворожими обстрілами у Берестівському, Богодухівському, Ізюмському, Куп’янському, Лозівському, Чугуївському та Харківському районах області, а також у місті Харкові. Російські війська завдавали масованих ударів по Харківщині з використанням ударних безпілотників.
Унаслідок обстрілів загинула одна людина, ще п’ятеро — зазнали поранень. Було зруйновано та пошкоджено об’єкти приватного сектору — житлові будинки, господарські споруди, а також сталися пожежі на відкритій території (горіла трава та чагарники).
«Не ігноруйте сигнали “Повітряна тривога”! У разі небезпеки негайно прямуйте до найближчого укриття. Дотримання цього простого правила може врятувати вам життя», — підкреслив речник Головного управління ДСНС України у Харківській області.
Крім того, протягом тижня внаслідок пожеж, не пов’язаних з бойовими діями, загинули троє осіб, ще троє — отримали травми, десятьох людей вдалося врятувати вогнеборцям.
Також за тиждень підрозділи ДСНС ліквідували 87 пожеж у природних екосистемах, вогнем знищено понад 302 гектари сухої рослинності. Наймасштабніші лісові пожежі сталися в Ізюмському районі — на територіях Борівського та Студенецького лісництв. Також зафіксовано дві пожежі на хлібних масивах, одна з яких виникла внаслідок ворожого обстрілу. У результаті знищено понад 30 гектарів врожаю.
Протягом семи днів зафіксовано п’ять випадків загибелі людей на водних об’єктах, серед загиблих — троє чоловіків, жінка та 8-річний хлопчик. Трагічний випадок стався 14 липня в Харкові на Журавлівському водосховищі — дитина потонула під час купання. Наступного дня під час пошуково-рятувальних робіт водолази ДСНС виявили та підняли на поверхню тіло хлопчика. Обставини всіх трагедій з’ясовують правоохоронні органи. Загалом із початку літа у водоймах Харківської області виявлено тіла 20 потопельників, серед яких — п’ятеро дітей.
«Нагадую, що рішенням комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області та Харківської міської ради на території міста та області купання заборонено. Шановні громадяни! Закликаю утримуватися від відвідування водойм, особливо в місцях, де велися бойові дії. Не залишайте дітей без нагляду біля води, не дозволяйте їм купатися в непризначених для цього місцях», – наголосив Євген Василенко.
Триває обов’язкова евакуація з населених пунктів Куп’янського та Ізюмського районів. Загалом з територій 16 громад Харківської області евакуйовано 30 769 осіб, серед них — 2 559 дітей та 305 маломобільних осіб.