
Ревматизм — це запальне захворювання системного типу, яке вражає тканини серцево-судинної системи, суглоби, сполучну тканину, шкірні покриви та центральну нервову систему. Найчастіше причинами його розвитку є ускладнення різного роду хвороб, проте значну роль відіграє спадковий фактор.
Захворювання розвивається через зниження імунітету і внаслідок зараження стрептококовою інфекцією та вимагає негайного лікування при виникненні перших симптомів. Часто для боротьби з ревматизмом лікарі приписують Олфен — придбати його можна в аптеці «Бажаємо здоров’я».
Симптоми ревматизму
Серед найпоширеніших симптомів ревматизму:
- набряклість, біль у суглобах та кістках;
- лихоманка;
- почервоніння на шкірі, висипи, які завдають дискомфорту;
- задишка, часті зітхання;
- судомні мимовільні рухи;
- поява підшкірних вузликів, бугорків, які промацуються пальцями (вони не є болючими чи чутливими);
- хронічна втома;
- безсоння;
- дратівливість, нервові зриви;
- зниження артеріального тиску;
- пришвидшення пульсу, відчуття здавлювання в області серця.
Ревматизм проявляється не обов’язково всіма ознаками одразу. Проте, як правило, пацієнти скаржаться саме на перелічені симптоми, які можуть виникнути в кожного більшою чи меншою мірою. Не варто ставити самостійно діагноз, спираючись на цю інформацію. Вона наведена для того, щоб пацієнт за перших ознак розвитку захворювання негайно звернувся до фахівця для отримання кваліфікованої допомоги.
Профілактика та лікування ревматизму
Найкращою профілактикою ревматизму є грамотне та своєчасне лікування інфекційних захворювань та підтримка імунітету. Якщо все ж хвороба почала розвиватися, не варто зволікати. Треба якнайшвидше звернутися до лікаря. Після огляду та необхідних обстежень фахівець призначає комплексне лікування, яке включає антибіотики, седативні засоби, імуномодулятори, вітаміни, глюкокортикоїди, протизапальні препарати.
Гостро виражені симптоми ревматизму є приводом для перебування в стаціонарі, де пацієнту призначають постільний режим, комплексне лікування та реабілітацію. За умови своєчасного звернення та помірного прояву симптомів можлива терапія в амбулаторних умовах.
Не варто займатися самолікуванням, особливо народними засобами — це не дає позитивних результатів та може лише погіршити ситуацію. Лише своєчасне звернення до спеціаліста та лікування методами доказової медицини будуть ефективними.