Сьогодні розпочала роботу платформа допомоги ЗСУ – «Куп’янський дрон»

Сьогодні розпочала роботу платформа допомоги ЗСУ – «Куп’янський дрон»Сьогодні розпочала роботу платформа допомоги ЗСУ – «Куп’янський дрон»

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Проєкт було започатковано Куп’янською міською військовою адміністрацією за підтримки голови Харківської ОВА Олега Синєгубова та Житомирської міськради.

За словами начальника Куп'янської міської військової адміністрації Андрія Беседіна, реалізація цього проєкту є новим кроком органів місцевого самоврядування у наданні допомоги нашим Збройним Силам.

«Це дуже важлива історія, яку ми втілюємо сьогодні. Розуміючи ті втрати, які несуть воїни, розуміючи, що для досягнення перемоги нам усім слід докладати зусилля – ми розпочали даний проєкт. Він покликаний мотивувати та заохотити людей, які можуть зібрати дрон, умовно кажучи, на власній кухні, щоб передати військовим й допомогти нашим Збройним Силам нищити ворога», – зазначив Андрій Беседін.

Він наголосив, що «Куп’янський дрон» є самостійною платформою, що розміщено на сайті Куп’янської міської ради. Метою платформи є налагодження комунікації з учасниками без розміщення персональних даних. Партнером цього проєкту є мобільний додаток Дія та Міністерство цифрової трансформації. Також партнерами платформами виступають Viktory Dronrs та благодійний фонд Eventroom.

«Учасниками платформи є «інженери» – це громадяни України, які авторизуються за допомогою мобільного порталу Дія під роллю «хочу зібрати дрон». «Інженери» проходять курс навчання, який є на цьому сайті. Авторизуватися на платформі можуть і «постачальники», вони можуть забезпечують «інженерів» комплектуючими. Долучитися до програми можуть також донатори і благодійні фонди», – розповів Андрій Беседін.

Також він наголосив, що мета проєкту – зібрати тисячу FPV-дронів до кінця року для потреб Збройних сил України. Він зазначив, що міська рада виступає як посередник між учасниками платформи, формує потреби у дронах, відповідно до заявок військових, забезпечує логістику й адміністрування.

«Зібраний «інженером» дрон проходить тестування і у разі позитивного висновку відправляється до військової частини. Міськрада частково компенсує кошти людині яка зібрала літальний апарат. Визначена сума компенсації складає 7500 гривень за кожен зібраний дрон», – пояснив начальник відділу цифрової трансформації Куп'янської міської ради Микола Курченко.

Цей проєкт є першим для Харківської області, який реалізовується органами місцевого самоврядування та загалом другий в Україні. Його автори наголошують, що впевнені в успіху його реалізації.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела