
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
За дорученням начальника ХОВА Олега Синєгубова на Харківщині триває системна робота над зміцненням психосоціального здоров’я учасників освітнього процесу. За ініціативи Харківської обласної військової адміністрації та за підтримки міжнародних партнерів стартує пілотний проєкт, спрямований на створення ефективної системи підтримки для школярів, педагогів і батьків.
Питання розглянули в ході робочої наради під головуванням заступниці начальника Харківської ОВА Віти Ковальської із представниками Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ, Всесвітньої лютеранської федерації, ХНУ імені В. Н. Каразіна, ХНПУ ім. Сковороди та директорами навчальних закладів Берестинського і Лозівського районів.
Новий проєкт пілотуватиме в 11 закладах загальної середньої освіти Берестинського та Лозівського районів, де освітній процес відбувається у змішаному форматі. Його мета — побудувати якісну нову систему психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу, зокрема дітей і батьків, вчителів, психологів, соціальних педагогів і методистів у закладах загальної середньої освіти. А також виявити та попередити факти булінгу чи деструктивної поведінки, перенаправлення до профільного спеціаліста у разі необхідності.
«Питання трансформації психологічної служби в закладах освіти – у фокусі уваги начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова. В межах реалізації пілотного проєкту буде проведено скринінг психологічного стану вчителів та дітей, аби після реалізації проєкту оцінити динаміку змін. Також вчителі 1-7 класів, шкільні психологи та соціальні педагоги пройдуть курси з підвищення кваліфікації на базі наших вишів - ХНУ імені В. Н. Каразіна та ХНПУ ім. Сковороди, отримають науково-дидактичні матеріали затверджені МОН України. В подальшому посібники з психосоціального здоров’я отримають і учні», - зазначила Віта Ковальська.
Крім того, для наймолодших учнів будуть впроваджені «Уроки щастя», де діти здобуватимуть соціально-емоційні та етичні знання й навички. Окремо триватиме робота над створенням сучасних психологічних просторів у школах. Учасники зустрічі розглянули питання директорів навчальних закладів, обговорили організацію підготовчих етапів та впровадження системи на практиці.
«ЮНІСЕФ та Всесвітня лютеранська федерація ініціюють візити до шкіл та зустрічі зі шкільним персоналом, щоб забезпечити індивідуальний підхід до кожної установи та спланувати заходи в рамках пілотного проєкту. Це дозволить нам адаптувати програми ПЗПСП до потреб кожної школи, враховуючи її специфіку, виклики та потреби. Найближчим часом заплановані та організовані додаткові семінари з адміністрацією та педагогічним колективом для коригування індивідуальних планів кожної школи та забезпечення ефективної реалізації цієї ініціативи на всіх етапах», - повідомила керівниця регіонального офісу ЮНІСЕФ у Харкові Джинан Рамадан.