У Харківській області розвиваємо мережу Центрів життєстійкості — Олег Синєгубов

У Харківській області розвиваємо мережу Центрів життєстійкості — Олег СинєгубовУ Харківській області розвиваємо мережу Центрів життєстійкості — Олег Синєгубов

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Харківська обласна військова адміністрація у співпраці з міжнародними партнерами продовжує системну роботу над розбудовою мережі Центрів життєстійкості в регіоні. Ці центри є ключовими інструментами підтримки громад, зокрема у питаннях доступу до соціальних послуг, психосоціальної допомоги, інклюзивності та безбар’єрності.

На сьогодні в Харківській області функціонує дев’ять Центрів життєстійкості:
• шість центрів створено за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Балаклійській, Богодухівській, Валківській, Чугуївській, Кегичівській та Пісочинській громадах;
• ще три відкрито в межах експериментального проєкту Міністерства соціальної політики України у Златопільській, Харківській та Циркунівській громадах.

Найближчим часом Центр життєстійкості розпочне роботу в місті Лозова. Також 2 Центри за підтримки ЮНІСЕФ відкриються при центрах дитини і сімʼї у Краснокутській і Зміївській громадах.

«Центри життєстійкості відіграють важливу роль в забезпеченні соціальних та психологічних потреб жителів області, особливо в деокупованих громадах, а також населених пунктах із великою кількістю зареєстрованих вимушених переселенців. Кожен житель Харківщини може звернутися до Центрів, отримати фахову допомогу, долучитися до групових або індивідуальних занять з психологами тощо. Ми вдячні міжнародним партнерам та профільним міністерствам за допомогу в облаштуванні центрів, з урахуванням усіх вимог безбар’єрності. Працюємо над збільшенням кількості Центрів, відповідно до попиту та потреб населення», - зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. 

У Центрах життєстійкості жителі регіону отримують комплексні послуги з соціальної підтримки. Зокрема, висококваліфіковані працівники установ здійснюють соціальний супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, соціальну профілактику, консультування, представництво інтересів, інформування тощо. Від початку поточного року послугами Центрів на Харківщині скористалися майже 10 тисяч осіб, з них понад 7,2 тисячі отримали психосоціальну підтримку та допомогу.

Крім того, в Центрах облаштовані кабінети фахівців з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Фахівці допомагають учасникам бойових дій, які повернулися до цивільного життя. Спеціалісти проводять комплексну роботу як із українськими захисниками та захисницями, так із їх родинами. Серед затребуваних запитів – допомога в оформленні документів, консультації щодо використання державних, обласних та місцевих програм підтримки, первинна психологічна допомога, перенаправлення до спеціалізованих фахівців тощо.

Розвиток мережі Центрів життєстійкості є складовою Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Для Харківської ОВА забезпечення безперешкодного доступу до підтримки, консультацій і ресурсів є одним із ключових пріоритетів.

#тиждень_безбарʼєрності

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела