
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Про це йшлося під час засідання Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров'я під головуванням заступниці начальника ХОВА Олени Логвинової за участі Генеральної директорки Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Любові Махоти, керівників профільних департаментів ХОВА, Харківської міськради та медзакладів області.
Учасники зустрічі підбили підсумки профілактичних щеплень за 2024 рік, обговорили забезпечення вакцинами, результати скринінгу та лікування латентного туберкульозу серед ключових груп ризику. Також розглянули виконання програми "Якісне та корисне харчування" в закладах освіти на 2024-2027 роки, питання безпеки освітнього середовища, організацію харчування та профілактику інфекційних хвороб. Крім того, обговорили створення робочої групи для розробки стратегії контролю над тютюном до 2030 року.
«В умовах повномасштабної війни продовжуємо розвивати сферу охорони здоров'я Харківщини. Докладаємо максимум зусиль для забезпечення доступу всіх жителів області до сучасних та якісних медичних послуг. Цей напрямок роботи перебуває на постійному контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова. Особливу увагу приділяємо деокупованим та наближеним до лінії фронту громадам. В межах роботи Регіональної координаційної ради з питань громадського здоров'я, завдяки узгодженій діяльності районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, громад, закладів охорони здоров'я, наукових установ та міжнародних організацій працюємо над сприянням реалізації відповідних програм у сфері охорони здоров'я на загальнодержавному та обласному рівнях», – зазначила Олена Логвинова.
На Харківщині відмічається поступове відновлення рівня охоплення профілактичними щепленнями, у порівнянні з 2022 роком.
«За даними минулого року зафіксовано зростання за 12 із 14 показників Національного календаря щеплень, що стало можливим завдяки злагодженій роботі медпрацівників, підтримці партнерських організацій та активній інформаційно-розʼяснювальній роботі серед населення. Попри позитивну динаміку, Харківщина не досягла рекомендованого ВООЗ рівня охоплення у 95%. У 2025 році цей показник забезпечено лише за двома позиціями: вакцинація дітей до одного року проти гемофільної інфекції та щеплення 16-річних підлітків проти дифтерії та правця», – розповіла Любов Махота.
Впродовж 2024 року заклади охорони здоров’я регіону отримали понад 255 тисяч доз вакцин, постачання яких здійснюється Харківським обласним центром контролю та профілактики хвороб. Фахівці галузі охорони здоров’я регулярно проходять навчання та впроваджують сучасні рекомендації.
В умовах воєнного стану на території області продовжує діяти програма імунізації, а всі обов’язкові щеплення залишаються безоплатними, додала генеральна директорка ХОЦКПХ.
У 2024 році Україна приєдналася до Коаліції шкільного харчування - глобального об'єднання із понад 100 країн, основною метою якого є формування здорового покоління зі здоровими харчовими звичками. Це бачення повністю відповідає цілям реформи шкільного харчування, започаткованої першою леді України Оленою Зеленською. Для реалізації заходів комплексної регіональної програми "Якісне та корисне харчування в закладах Харківщини на 2024-2027 роки на 2025 рік передбачено 91,2 мільйона гривень, з них 88,8 мільйона - кошти обласного бюджету, решта - кошти територіальних громад та інших джерел фінансування.
Освітній процес у змішаному форматі організовано у 79 закладах загальної середньої освіти в 7 територіальних громадах Харківщини: Берестинській, Кегичівській, Сахновщинській , Старовірівській, Близнюківській та Пісочинській та Харківській. Навчання здійснюється у найпростіших, протирадіаційних укриттях та на станціях метрополітену. Освітній процес у зазначених локаціях організований відповідно до безпекових та санітарних вимог чинного законодавства України. Безкоштовним харчуванням охоплено 5298 учнів та учениць початкових класів.