У Харківській ОВА обговорили реалізацію пілотного проєкту з психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу

У Харківській ОВА обговорили реалізацію пілотного проєкту з психосоціальної підтримки учасників освітнього процесуУ Харківській ОВА обговорили реалізацію пілотного проєкту з психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

За дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова продовжується системна робота над пілотним проєктом з психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу в прифронтових громадах.

До робочої зустрічі під головуванням заступниці начальника Харківської ОВА Віти Ковальської долучилися керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України Оксана Збітнєва, координатор роботи польових офісів ЮНІСЕФ Кенан Маді та керівниця офісу ЮНІСЕФ у Харківській області Джинан Рамадан.

«Внаслідок збройної агресії рф ментальне здоров’я дітей зазнає серйозного негативного впливу. Модернізація та розвиток психологічних служб у навчальних закладах Харківщини — надзвичайно важливий і актуальний напрям роботи. Це питання перебуває на особистому контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова. Спільно докладаємо максимум зусиль, аби охопити турботою кожну дитину, створити всі умови для її повноцінного та гармонійного зростання і розвитку», — зазначила Віта Ковальська.

Під патронатом Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Оленою Зеленською, за підтримки керівниці Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабміні Оксани Збітнєвої та Міністерства освіти і науки України, Харківська ОВА спільно з ЮНІСЕФ реалізує пілотний проєкт зі створення психологічної служби при МОН. Його мета — побудувати якісно нову систему психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу, зокрема дітей і батьків, вчителів, психологів, соціальних педагогів і методистів у закладах загальної середньої освіти прифронтових громад.

Учасники засідання, спираючись на узгоджене бачення концепції пілотного проєкту, фіналізували ключові положення стратегії його реалізації, визначили відповідні терміни виконання та скоординували подальші кроки взаємодії між усіма сторонами.

Пілотний проєкт планується впровадити в 11 закладах освіти Берестинського та Лозівського районів. До його реалізації залучені фахівці ХНПУ ім. Г. С. Сковороди та ХНУ ім. В. Н. Каразіна, які у співпраці з партнерськими організаціями працюватимуть за низкою напрямів: розвиток компетенцій і кадрового потенціалу педагогічних працівників і фахівців психологічної служби в системі освіти; створення системи мультидисциплінарної та міжвідомчої взаємодії; моніторинг ефективності; інформаційний супровід.

«Проєкт з психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу в прифронтових громадах є успішним прикладом ефективної комунікації профільного міністерства, органів державної влади, громад, закладів вищої освіти та міжнародних партнерів. Дякую всім учасникам робочої зустрічі за змістовну співпрацю. Після остаточного затвердження проєкту ми маємо масштабувати наш спільний досвід не лише в громадах прифронтової Харківщини, а й на національному рівні», — сказала Оксана Збітнєва. 

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела