
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Про це йшлося під час зустрічі заступниці начальника ХОВА Віти Ковальської, представниці УВКБ ООН в Україні Кароліни Ліндхольм Біллінг, тимчасово повіреної у справах Латвії в Україні Мадари Сіліни, заступниці голови Місії у справах Польщі в Україні Агнешки Гуральської, посла Хорватії в Україні Аніци Джаміч та заступника голови Місії у справах Данії в Україні Ларса Олафа Севендала Петерсена.
Під час зустрічі сторони обговорили оперативну ситуацію в Харківській області для підвищення рівня розуміння та чутливості впливу повномасштабного вторгнення на мешканців регіону.
«Ворог продовжує чинити терор мирного населення Харківщини, щодня завдаючи ударів різними типами озброєння по цивільних об’єктах регіону. В умовах повномасштабної війни ми продовжуємо підтримувати та створювати умови для розвитку всіх сфер життєдіяльності в області. Наша мета — забезпечувати добробут для всіх наших людей у кожному населеному пункті регіону, де це дозволяє безпекова ситуація. Окрему увагу приділяємо соціальній підтримці захисників, захисниць, ветеранів і їхнім сім’ям, внутрішньо переміщеним людям та особам, які через збройну агресію РФ опинилися у складних життєвих обставинах. Цей напрям роботи перебуває на особистому контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова. Дякуємо УВКБ ООН і особисто Кароліні Ліндхольм Біллінг за комплексну допомогу жителям Харківської області, яку ми відчуваємо з початку повномасштабної війни. Також дякуємо представникам країн-партнерів, які сьогодні присутні на зустрічі, за послідовну й системну підтримку нашої країни і Харківщини зокрема», — зазначила Віта Ковальська.
Наразі Харківщина потребує нагальної допомоги у сфері психологічної підтримки та допомоги для дітей, зокрема їх оздоровлення та відпочинку за кордоном. Є значна потреба у допомозі в реабілітації, відновленні та протезуванні захисників, захисниць, ветеранів війни та цивільних людей, які зазнали травм внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. Також область потребує підтримки у наданні допомоги для людей літнього віку — створення відповідної інфраструктури для забезпечення умов підтриманого проживання та стаціонарного догляду за літніми людьми в громадах, додала заступниця начальника Харківської ОВА.
«Дякую Харківській обласній військовій адміністрації за змістовну зустріч та плідну співпрацю. У межах візиту з представниками Польщі, Латвії, Данії, Хорватії спільно демонструємо підтримку України та жителів Харківської області зокрема, які постраждали від наслідків повномасштабної війни. Ця підтримка буде продовжуватися. Наша мета — детально ознайомитися з життям людей і визначити основні подальші напрямки співпраці у гуманітарному напрямку», — сказала Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Станом на сьогодні внаслідок повномасштабної війни у Харківській області пошкоджено 77 600 об’єктів, з них 37 621 — житлові будинки, понад 900 — заклади культури, освіти та охорони здоров’я. Близько 1,25 мільйона гектарів Харківщини можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами — це понад третина області. Особливо постраждали сільськогосподарські угіддя: майже 30% орних земель потребують розмінування.