У Харківській ОВА розповіли про епідеміологічну ситуацію в області

У Харківській ОВА розповіли про епідеміологічну ситуацію в областіУ Харківській ОВА розповіли про епідеміологічну ситуацію в області

Источник фото: kharkivoda.gov.ua

Про це йшлося під час брифінгу в офіційному Медіацентрі ХОВА за участі директорки Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Любові Махоти.

Щороку протягом епідемічного сезону, який триває з початку жовтня до кінця травня, у Харківській області на грип та ГРВІ, з урахуванням COVID-19, хворіє близько 10% населення.

«У Харківській області з 13 до 19 січня на грип та ГРВІ захворіла 2581 людина, з них 1067 – діти. У порівнянні з попереднім тижнем відзначається зростання захворюваності на 3,7%. Інтенсивність епідемічного процесу наразі відповідає низькому рівню», – розповіла Любов Махота.

З початку епідсезону 2024–2025 років в області зареєстровано 11 летальних випадків внаслідок COVID-19. Середній вік померлих – від 40 до 89 років. Жоден із зазначених пацієнтів не був щеплений ні від COVID-19, ні від грипу, додала директорка Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

«У цьому епідсезоні в Україні метапневмовірус виявлено у 14 людей. У минулому епідемічному сезоні – у 24 людей. Жодного летального випадку внаслідок інфекції, спричиненої метапневмовірусом, не зафіксовано. Усі хворі отримали медичну допомогу та одужали. У нашій області з початку епідемічного сезону зареєстровано 3 випадки метапневмовірусної інфекції: 2 випадки серед дітей віком від 5 до 14 років та 1 випадок у дитини 4 років. У минулому епідсезоні зареєстровано п'ять аналогічних випадків. Станом на сьогодні тенденції до розвитку спалаху метапневмовірусу як на території України, так і Харківської області не спостерігається», – розповіла Любов Махота.

В Україні, згідно з Календарем щеплень, проводиться обов’язкова вакцинація проти 10 інфекцій: туберкульозу, вірусного гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюку, кору, епідемічного паротиту, краснухи, поліомієліту та гемофільної інфекції. Цей перелік періодично поповнюється відповідно до потреб та стану інфекційної захворюваності. Крім обов’язкових щеплень, в Україні є рекомендовані, які також мають високу ефективність проти небезпечних інфекційних хвороб дітей і дорослих, зокрема сезонних захворювань, таких як грип та COVID-19. Слід зазначити, що одночасна вакцинація проти грипу та COVID-19 можлива, доцільна та цілком безпечна.

«На сьогодні в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб зберігається понад 14 тисяч доз вакцини Pfizer Comirnaty, якої достатньо для забезпечення потреб медичних закладів. Також є вакцини для рекомендованих щеплень проти гепатитів А, пневмококової, менінгококової, ротавірусної інфекцій, вітряної віспи та вірусу папіломи людини», – зазначила Любов Махота.

У 2024 році показники вакцинації у Харківській області з ряду інфекцій перевищили не лише показники минулого року, а й передвоєнного 2021 року. Зокрема, значно підвищилося охоплення щепленнями дітей проти туберкульозу, поліомієліту, кашлюку, дифтерії та правця. Крім цього, за останній рік спостерігається значне зростання охоплення вакцинацією проти дифтерії та правця дорослого населення. У 2021 році було охоплено лише 40,7% дорослого населення, 2023 році цей показник перебував майже на тому рівні – 40,9%. У 2024 році вакциновано 74,1% дорослого населення.

Источник: kharkivoda.gov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела