
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Така загроза виникла через масове розмноження шкідників у південних областях України — Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Одеській.
Зокрема, йдеться про Єгипетську та Італійську сарану, які відзначаються надзвичайною плодючістю та здатністю до швидкого пересування. За сприятливих погодних умов дорослі особини можуть долати до 200 км за добу, що створює реальну загрозу проникнення шкідника на територію Харківщини.
Наразі у Харківській області спостерігається живлення лише нестадних видів саранових у природних резерваціях — на неорних землях, балках і толоках. Заселення сільськогосподарських посівів не зафіксовано. Проте спека і посуха сприяють утворенню осередків високої чисельності шкідників у лісосмугах, пасовищах, а також на посівах соняшнику, кукурудзи, овочевих та злакових культур.
Саранові шкідники вражають насамперед кукурудзу, просо, сорго, пшеницю, проте можуть пошкоджувати й інші культури. В Україні ці комахи дають одне покоління на рік, зимуючи у вигляді яєць у ґрунті.
Управління фітосанітарної безпеки закликає органи влади та аграріїв:
У разі виявлення масового скупчення стадних саранових видів необхідно невідкладно повідомити Управління фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області за телефонами (057) 725-19-07 або (057) 725-19-08.