
Источник фото: kharkivoda.gov.ua
Про це йшлося під час чергового засідання Ради захисників Харківщини при ХОВА та Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих захисників України.
В Харківській області 59 закладів охорони здоров’я законтрактувалися за пакетом НСЗУ з розширених послуг ветеранам на рівні первинної медичної допомоги. Мова йде в тому числі про фізичну та психологічну реабілітацію, амбулаторне і стаціонарне лікування захисників та захисниць.
«Підтримка ветеранів, ветеранок та членів їх сімей – одне з пріоритетних завдань команди обласної військової адміністрації. Це питання на особистому контролі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова. Учасники бойових дій повідомили про факти відсутності медикаментів в певних медзакладах області, а також відмови у наданні безкоштовних препаратів. Це питання беремо на особистий контроль, адже в законтрактованих лікарнях ці послуги мають надаватися безкоштовно. Ще одне проблемне питання – відмова у наданні безоплатних послуг за направленням в медзакладах академії наук. Готуватимемо відповідне звернення до профільних міністерств задля розв’язання цього факту», - зазначила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська.
В межах Комплексної програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їх сімей у Харківській області на 2024–2028 роки передбачено компенсацію за проходження санаторно-курортного лікування – 50% вартості компенсується із обласного бюджету, ще 50% з місцевих. Торік 109 ветеранів та ветеранок скористалися даною послугою.
«Під час засідання ХXХІІ сесії Харківської обласної ради ухвалено рішення щодо запровадження нових напрямків в регіональній програмі підтримки: оздоровлення у рекреаційних закладах і заняття з плавання для військовослужбовців з ампутаціями», - додала виконуюча обов’язки начальника Управління у справах ветеранів Харківської ОВА Тетяна Печура.
Також учасники засідання обговорили якість надання соціальних послуг в регіоні. Харківською ОВА спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) розроблено і введено в роботу застосунок «Соціальні послуги Харківщини». Додаток має блок «Послуги для ветеранів», де усі учасники бойових дій можуть дізнатися де і які соціальні послуги можна отримати, а також записатися до фахівця.