Як обрати ідеальне дитяче харчування: порівнюємо продукти різних брендів

Як обрати ідеальне дитяче харчування: порівнюємо продукти різних брендівЯк обрати ідеальне дитяче харчування: порівнюємо продукти різних брендів

Кожна мама піклується, щоб дитина отримувала якомога більше корисного для здоров’я та правильного розвитку.

Зокрема, йдеться про дитяче харчування, їжу для дітей від народження до 3 років. Воно необхідне для переходу дитини від грудного вигодовування до дорослої їжі та містить всі необхідні речовини для організму малюка. Вимоги до якості таких продуктів надзвичайно високі: вони регламентовані законом України «Про дитяче харчування». У ньому йдеться про вимоги щодо сировини, компонентів, паковання, інформації на етикетці.

Яке дитяче харчування є якісним, безпечним та корисним, а головне — смакуватиме малюкові? Зазначимо, що однозначної відповіді на це питання не існує, адже на різних етапах розвитку вимоги до харчування змінюються. До того ж кожен малюк має індивідуальні особливості, які треба враховувати. У цій статті розповідаємо про надійні бренди, критерії вибору дитячого харчування та його типи, а також корисні й шкідливі компоненти у складі.

Найкращі виробники дитячого харчування

Згідно з опитуваннями матусь, рекомендаціями педіатрів та дослідженнями харчових технологів, основним критерієм вибору бренда дитячого харчування є його безпека. Згідно цьому критерію, беззаперечними лідерами серед виробників є такі бренди:

 • Hipp;
 • Nestle;
 • Nutrilon;
 • Humana;
 • Heinz;
 • Gerber;
 • NAN.

Їхня продукція найдорожча на ринку, проте підтверджена чисельними сертифікатами, нагородами і преміями в сфері дитячого харчування. Дитяче харчування Nutrilon, наприклад, містить достатню кількість вітамінів, мінералів та поживних речовин, у його складі немає алергенів. Авторитет таких брендів не викликає сумніву. Але потрібно пам’ятати: навіть продукт з найякіснішим складом може не підійти, якщо не враховувати індивідуальні та вікові особливості малюка. Далі у статті розповідаємо, на які параметри потрібно звертати увагу, щоб дитяче харчування приносило виключно користь.

Доцільно для початку розібратися з його різновидами.

Найпопулярніші різновиди дитячого харчування та їхні особливості

Молочні сухі суміші  замінюють грудне молоко, коли природне вигодовування неможливе (наприклад, нестача материнського молока або його відсутність). Суміші виготовляються з цільного коров’ячого молока, яке при обробці насичується корисними вітамінами, мікроелементами та іншими необхідними для дитини речовинами. Виробники пропонують декілька різновидів сухих сумішей:

 • Високоадаптовані — призначені для харчування дітей від народження до 6 місяців. У їхньому складі є молочна сироватка, таурин, лецитин, холін тощо.
 • Менш адаптовані — призначені для дітей, що досягли 6 місяців і старших. Зазвичай, основним дієвим компонентом таких сумішей є молочний казеїн, поживний та корисний білок.
 • Частково адаптовані — у складі таких сумішей немає холіну, таурину, ряду жирних кислот.

Зверніть увагу! Ідеальна суха молочна суміш для малюка не має утворювати грудочок, адже це небезпечно для дитини.

Раціон немовлят та малюків не обмежується сухими молочними сумішами і є набагато більш різноманітним. Розглянемо різновиди дитячого харчування, які пропонують надійні виробники, та коротко розповімо про важливі нюанси, що їх потрібно враховувати!

Соки

Соки часто використовують у якості першого підгодовування малюка, оскільки вони легко засвоюються та не подразнюють чутливий кишковий тракт дитини. Вони містять вітаміни, мінерали, антиоксиданти та інші корисні для організму речовини. Виділяють 2 різновиди соків для дітей.

 • Натуральні — свіжовичавлені соки, що містять невелику кількість консервантів та максимально адаптовані до потреб немовлят.
 • Відновлені — такі соки виготовляють з концентрату, що отримали внаслідок видалення рідини зі свіжовичавленого соку.

Радимо зауважити, що подібні соки бувають з м’якоттю та без. Починати підгодовування бажано з соків без м’якоті і лише через деякий час додавати до раціону малечі більш насичений продукт.

Дитяче пюре

Це перехідний варіант від рідкої їжі до твердої, оскільки пюре має більш густу консистенцію, ніж молоко. Його використовують для підгодовування малечі приблизно з 6 місяців. У цей період організм малюка починає активно розвиватися, тож йому потрібна більш насичена їжа. Зауважте, що для пюре надзвичайно важлива правильна консистенція. У надійних виробників пюре не містить домішок або шматочків, через які дитина може вдавитися. Не треба починати прикорм з пюре на основі екзотичних фруктів. Педіатри рекомендують обирати морквяне, яблучне чи гарбузове.

Охарактеризуємо ще кілька важливих нюансів, які відрізняють якісне пюре від неякісного. Натуральне пюре завжди дає осад на дні і прозорий шар на поверхні. Це свідчить про відсутність стабілізаторів у складі продукту. Колір пюре повинен бути однорідним і природним. Яскравий колір свідчить про те, що у складі є штучні барвники, які можуть нашкодити дитині. Також пюре не повинне містити спецій і приправ.

Дитяча каша

Часто кашу та пюре у прикормі малюків використовують паралельно. Найчастіше кашу виготовляють з таких круп:

 • вівсяної;
 • рисової;
 • пшоняної;
 • гречаної.

Каша сприяє нормалізації травлення малюка. Важливо, щоб ті, які використовуються на ранніх етапах підгодовування, не містили глютен, який перешкоджає нормальному травленню, й не містили солі і цукру.

Дитяче печиво

Ці ласощі підійдуть для малюків, у яких вже з’явилися зуби. Обирайте продукти надійних брендів, про які ми розповідали вище, адже вони багаті корисними компонентами:

 • вітамінами;
 • мінералами;
 • клітковиною;
 • злаками.

До речі, печиво може виступати в ролі прорізувача зубів. Але зважайте, що у його складі точно не має міститися надмірної кількості цукру, а також барвників і регуляторів смаку. У пріоритеті — максимально корисний та натуральний склад.

Чай та вода для малюків

Якість води важлива для здоров’я та хорошого самопочуття малечі. Зокрема, питну воду можна давати дитині вже з народження. Вона повинна відповідати високим стандартам якості: видобуватися з артезіанських свердловин, пройти кілька спеціальних очисток, не містити домішок натрію та заліза, мати у складі корисні речовини (фтор, йод, кальцій).

Що стосується чаю, його виготовляють з різноманітних трав:

 • м’яти;
 • анісу;
 • ромашки.

Також у складі дитячого чаю є глюкоза та ароматизатори. Більшість чаїв для дітей є профілактичними, можуть заспокоювати центральну нервову систему та регулювати травлення. Чаї мають приємний смак, і багато малюків охоче їх п’ють.

Чек-лист для вибору ідеального дитячого харчування: на що звертати увагу матусям

Обираючи дитяче харчування навіть надійних та безпечних брендів, батьки часто допускаються помилок або не зважають на важливу інформацію, вказану на пакованні. Тож ми підготувати надзвичайно детальний чек-лист, який допоможе обирати харчування для дітей безпомилково і бути впевненими у результаті.

Мінімальний вік дитини

Цей параметр визначає мінімально допустимий вік, починаючи з якого можна вводити конкретний продукт в раціон малюка. Мінімальний вік дитини обов’язково вказується на на пакованні продукту. Звертайте увагу на цей показник, оскільки категорично забороняється давати дитині харчування, яке не відповідає її віку, адже так можна зашкодити здоров’ю малюка.

Основні інгредієнти

Чимало людей не вивчають компоненти, з яких складається дитяче харчування. І це помилкова стратегія, адже короткий перелік інгредієнтів, зазвичай, засвідчує натуральність продукту. Наприклад, пюре може бути м’ясним, м'ясо-овочевим, фруктовим, фруктово-овочевим. Небажано обирати продукти, у складі яких велика кількість компонентів, бо це може спровокувати кишковий розлад чи алергічну реакцію.

Заборони

Надзвичайно важливий пункт, до якого потрібно поставитися з усією серйозністю. Обов’язково вивчіть етикетку продукту, щоб впевнитися, що у складі немає компонентів з переліку нижче. Справа у тому, що їх забороняють для виробництва дитячого харчування.

 • ГМО (генно-модифіковані організми).
 • Штучні ароматизатори (окрім ваніліну, ванільного екстракту і етилваніліну).
 • Підсолоджувачі (якщо не йдеться про функціональне дитяче харчування).
 • Консерванти.
 • Підсилювачі смаку і аромату.
 • Стабілізатори.
 • Бавовняна та кунжутна олії.
 • Пальмовий стеарин, маргарин, спред.
 • Суміші спецій і прянощів, заборонені до використання у виробництві дитячого харчування.
 • М’ясо механічного обвалювання, субпродукти (окрім печінки, серця, язика), гідратоване м’ясо забійних тварин та птиці, яке піддавалося повторному замороженню.
 • Ставкова і придонна риба, риба, яка піддавалася повторному замороженню.

Існують й інші обмеження. Наприклад, не можна, щоб дитяче харчування містило штучні барвники, зокрема, Е102, E104, E110, E122, E124, E129. Вони надзвичайно шкідливі для дітей, можуть спровокувати алергію, дисбактеріоз, порушення концентрації уваги та інші стани. Також фахівці вважають, що дитяче харчування має містити мінімум цукру та фруктози, адже вони призводять до діатезу та порушення обміну речовин. А от щодо крохмалю все не так однозначно. З одного боку, він надає пюре густоту, однорідність, а також знижує рівень кислотності, з іншого — може призвести до діатезу та алергії.

Особливості продукту

Крім звичайного дитячого харчування, використовується і функціональне харчування, у складі якого є лікувальні засоби. Воно призначене для дітей з особливими дієтичними потребами. Наприклад, в разі вроджених або придбаних порушень засвоєння окремих харчових речовин та інших порушень. Існують такі види функціонального дитячого харчування:

 • гіпоалергенне — використовується у разі алергії у дитини на звичайну суміш;
 • лікувальне — призначене для лікування захворювань дитини, наприклад, деяких патологічних станів ШКТ;
 • профілактичне — застосовується для запобігання захворювань у малюка.

Також існують різновиди дитячого харчування, які послаблюють або закріплюють випорожнення малюка в залежності від показань. Важливо! Годувати малюка функціональним харчуванням без рекомендацій педіатра суворо заборонено.

Источник: Харьков Инфо

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела