Як відкрити рахунок для ФОП: основні етапи

Як відкрити рахунок для ФОП: основні етапиЯк відкрити рахунок для ФОП: основні етапи

Щоб отримувати гроші від клієнтів, прибуток від роботи та оплату за товар, потрібно мати рахунок банку. Але не особистий дебетовий, а окремий підприємницький. Адже за законодавством України, отримання прибутку від провадження підприємницької діяльності дозволено лише на бізнес-рахунок, з якого підприємець сплачує податки, а лише потім використовує зароблені кошти.

Тож, як підприємцю відкрити рахунок для отримання оплат? Нам розповіли представники українського Райффайзен Банку, беручи за приклад особливості відкриття рахунків саме у цій фінансовій установі.

Реєстрація підприємницької діяльності

Якщо ви ще не оформили підприємництво, рекомендуємо зробити це якнайшвидше. Адже провадження господарської діяльності без реєстрації в Україні заборонене та карається законом. Зараз зареєструвати ФОП можна всього за 10 хвилин, використовуючи застосунок “Дія”. Маючи оформлений ФОП, переходьте до наступного етапу - оформлення банківських рахунків та карток.

Відкриття підприємницького рахунку за 10 хвилин

Так, саме стільки часу потрібно клієнтам Райффайзен Банку, щоб оформити підприємницький рахунок. Заявка на його відкриття подається онлайн, а верифікація документів відбувається через “Дію”.

Відкрити бізнес-рахунок у банку може будь-який ФОП незалежно від групи, сфери та місця провадження господарської діяльності, а також наявності вже відкритих бізнес-рахунків в інших банках. Мати декілька не заборонено.

Чи потрібні ФОПу банківські картки

Разом з підприємницьким рахунком банк емітує віртуальну картку-ключ до цього рахунку. Вона має такі самі реквізити, як і банківська картка приватної особи: 12-значний номер та IBAN. Цю картку використовують для отримання платежів за послуги та товари, які клієнт оплачує за реквізитами.

Також ФОП може мати власну дебетову карту для особистих потреб та використовувати її для переказів, зняття готівки, оплати комунальних послуг та товарів в інтернеті тощо. А от отримувати на таку карту гроші від комерційної діяльності заборонено.

Чи потрібен еквайринг

Наступний обовʼязковий етап після відкриття рахунку - підключення до нього послуг еквайрингу. Інакше просто не можна отримувати платежі з карток.

Після підключення еквайрингу ФОП може використовувати термінал для прийому платежів карткою. Зручніше налаштувати еквайринг у банку, де власне обслуговується підприємець, щоб отримати вигідні умови та комісії. Адже оплата послуг еквайрингу відбувається під час кожної транзакції - з підприємця списується 1,3% вартості покупки.

Купувати дороге апаратне забезпечення (термінал) не обовʼязково, можна встановити спеціальну програму на смартфон, який і виконуватиме роль термінала у торговій точці. Умови реєстрації такого термінала та комісія за обслуговування різняться залежно від умов банку.

Источник: Харьков Инфо

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела