Сегодня – Всемирный день борьбы с диабетом

Сегодня – Всемирный день борьбы с диабетомСегодня – Всемирный день борьбы с диабетом

Источник фото: www.oblrada.kharkov.ua

Проведення Всесвітнього дня боротьби з діабетом 14 листопада ініційовано в 1991 році ВООЗ та Міжнародною діабетичною федерацією. В цей день народився Фредерік Бантінг, який винайшов препарат інсуліну і успішно застосував його для лікування цукрового діабету.

Як повідомили у  КНП «Обласний центр громадського здоров’я», у Харківський області  у 2020 році під диспансерним наглядом знаходилось 84,5 тис хворих на  цукровий діабет, у 2019 році – 79 тис. 872. Поширеність на 100 тисяч населення у 2020 році склала 3 тис 383, у 2019 році – 3 тис 376.

Кращою профілактикою діабету є здоровий спосіб життя:

Довідково. З 1 жовтня змінилась система забезпечення пацієнтів інсулінами: реімбурсацію інсулінів адмініструватиме Національна служба здоров’я України. Держава гарантує пацієнтам з цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами. Базове лікування – це можливість для пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, отримати необхідну форму препаратів інсуліну, згідно категорії та стану пацієнта – безоплатно.

Рецепт на препарати інсуліну стає електронним. За е-рецептом пацієнт отримує інсулін або безоплатно, або з невеликою доплатою. Електронний рецепт дійсний на всій території України.

Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування. Такий план складає ендокринолог. В плані лікування фіксується діагноз  із визначенням типу та дозування інсуліну. Тому варто відвідати ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план в електронній системі охорони здоров’я.

В подальшому електронний рецепт зможе також виписати і семейний лікар. Тому тим, хто ще не обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно це зробити вже зараз.

Сімейний лікар виписує електронний рецепт відповідно до плану лікування, який складено ендокринологом. Змінити призначення ендокринолога сімейний лікар не зможе. Тому при закінченні кількості інсуліну за планом лікування сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно. Це сприятиме кращому доступу до потрібних лікарських засобів.

Источник: www.oblrada.kharkov.ua

Копировать
Поделиться:

Ещё новости раздела